Zamanın Durduğu Şehir Sivas'ta İki Blogger

Sivas Gar   

Müziği kapattım. 12 numaralı klasörde çok çeşitli, rengarenk müzikler vardı. "Hey Jude" şarkısı ilk önden giriş yaptıktan sonra enstumental olarak da devam etmişti. İnişe geçerken, şehir yavaş yavaş gökyüzünden ayrılmaya başladı. Yine insan kalabalığı, gürültü; anlamsız kavgalar...

Hayır, burası Sivas... Bu şehirde zaman durur; entropi yasasından muhaf; sessiz ve huzur doludur buradaki yeryüzü parçası... Belki de ruhumla, bütün benliğinim ile manyetik bir bağlantısı var bu şehrin.

Nuri Demirağ, Atatürk'ün isteği ile Türkiye'yi demir yolu ile döşemiş. İlk Türk uçağını yapsa da bu ülkede çalışan ve üreten herkes gibi Demirağ da saf dışı edilmiş. Şimdi anısı Sivas Havaalanı'nda yaşıyor.  Tabii ki hak ettiği yere hiç bir zaman gelmeyen Demirağ'ı sevgiyle anıyorum.

Önceleri çok önceleri, belediye binasındaydı galiba, "Cumhuriyetin Temellerini Burada Attık" yazardı. Ne şanlı bir şehir derdim hep. Böyle bir güzelliğe, yeni bir ülkenin başlangıcına temel olmak ne de onurlu bir şey değil mi? Ama çok uzun yıllar önceydi şimdi o yazı orada yok. Özellikle baktım. Ama olsun ne mutlu bize.

Blog arkadaşım Mustafa ile Sivas'ta iki günlük gezintimiz 


Mustafa (www.mustafaalniak.net) ile Sivas Lisesi'nin hemen önündeki otobüs durağında buluştuk. Blog dünyasının kristal çocuklarından olan Mustafa, kişisel blog yazarlarından. Ve yaşama dair notları blogunda yayınlayıp güzel işler yapıyor. Güzel sohbetimiz ve yürüyüşümüz oldu. Aksu'da "Mustafa, bir iki poz potoğraf çekinelim de blogda konu arasına eklerim" dedim ama bekle bekle bir kişi bulamadık. Fotoğraf çekinemeyeceğiz derken iki kişi gördük, işte dedik aradığımız tipler bunlar. Telefonu verdim ve tam 4 fotoğraf çektirdim ama karanlık çıkan fotoğrafları beğenmedim, zaten kendimi de beğenmedim buraya da fotoğrafları eklemedim.

Sivas'ta en sevdiğim şey tatlı sulardır. Her ne kadar sayıları azalsa da yürüyüş yaparken köşe başlarında bulunan çeşmelerden su içmek gibisi yok. İnsana huzur veriyor, huzur bazen bir çeşmeden akan soğuk bir sudadır. Sessizce zamanın her şeyi yok eden etkisinden uzaklarda temiz yürekli insanları ile zaman duranadek bu dinginlik devam edecek...

Mustafa Sönmez 
Bu yazının tüm hakkı saklıdır. Başka yerde yayınlanamaz.


Zamanın Durduğu Şehir Sivas'ta İki Blogger Zamanın Durduğu Şehir Sivas'ta İki Blogger Reviewed by SNMZ on Eylül 18, 2015 Rating: 5

7 yorum:

 1. Sivas gerçekten kendimi kötü hissettiğim anlarda, bunaldığımda kaçtığım ilk ve en yakın durak benim için :)

  Sık sık yapıyorum bu kısa kaçamakları. Yapmayada devam ederim ^_^

  Ayrıca iki günlük gezintimiz gayet güzeldi :) Fotograf çektirecek kişi bekleme olayıda bambaşkaydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, sakin ve değişmeyen yüzü ile Sivas'ta zaman sanki hiç değişmiyor. Bu durumun huzuru insana yansıyor. Evet, güzel geçti. Fotoğraf için durduğumuz nokta galiba tercih edilmeyen bir geçiş alanıdı :) Tekrar görüşmeyi ümit ediyorum.

   Sil
 2. Sivaslı iki blog yazarını tanımak güzel oldu.

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir buluşma olmuş ve güzel vakit geçirdiğinizi düşünüyorum. Sivası yaşayan iki şanslı güzel blogger :) Keşke birkaç selfie yapsaydınız da konuya iliştirseydiniz :)
  Sivas birçok tarihi olayın yaşandığı ve bunlarında taa günümüze kadar geldiği bir şehir. Harikulade bir şehir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, güzel oldu. İyi vakit geçirdik. Selfie fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmedi. 3 tane fotograf vardi onlar da karanlik cikmisti. Normalde fotoğraf cekmeyi çok severim. Sivas'ın sessiz ve sakin havasında insan kendine geliyor.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin.

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.