list

Terminator 5 Yaratılış Genisys (2015), İzlediklerim

Terminator 5 Yaratılış Genisys (2015), İzlediklerim

Terminator Genisys   


Terminator Yaratılış (Genisys) 2015, filmi de izlediklerim arasında yerini aldı. Terminator 5 olarak da adlandıracağımız film hakkındaki görüşlerime gelince.

Terminator 2015 Yaratılış - İzle, İzlediklerim

Bana göre sıradan bir filmdi. Gerçi Terminator filminden çok şey beklememek gerekli. Aynı konu, ufak tefek değişiklikler vardı. Filmde abartılı sahneler yoktu, bu çok iyiydi, filmi izlerken rahatsızlık veren şeylerden biri de abartılar. Özellikle bilim kurgu türünde bolca var. Yani sıradan bir Terminator filmiydi. Hani izleyip de" vay be" diyeceğiniz bir şey değil. Ya da içinde incelikler olan bir film dedeğil. Zaten konusu belli olan bir sinema filminden çok şey beklememek gerekli. İzlenilir mi? Evet, izlenilir...

Fotoğraf: Ve ölüm makinesi Termnatör T800'ün şirin gözükme ve insanlara uyum sağlama çabaları.  (Samsung Galaxy Tab S T800 tabletim aklıma geldi, modeller uyuşuyor :))

Terminator Simile   

Arnold'ın gülmeye çalışması yani sırıtması filme ayrı bir espri katmış. Bilim kurgu, aksiyon filminde gülümsememe neden oldu.

Fotoğraf: terminator robot onu anladık da diğerlerinde çelik gibi kas gücü varmış :) adamlar halay çekiyor sanki hiç zorlanma yok :) Fizik kuralları da ne ola ki!


Terminator Genisys   


Zaman yolculuğunun klasik sorunları bu filmde de var. En belirgini sebep sonuç ilişkisinde ortaya çıkıyor. Zaman yolculuğunda sebep sonuç ilişkisi kırılır. Gelecek zaman yolcusu için artık geçmiştir. Gelecekten geçmiş gibi söz edebilir. Yine alternatif gelecekler, zamanın kırılması meselesi var. Bunların hepsi fiziksel ve felsefi hatta ahlaki sorunları ortaya çıkarıyor.

Zamanda yolculuk ile ilgili yazılarım için tıklayın


Film derecelendirmem ise işte bu oldu: 6/10


G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara