list

Windows 10 Yükseltme ve Yükleme ve İndirme

Windows 10 Yükseltme ve Yükleme ve İndirme

Windows 10   

Windows 10 nasıl yüklenir? Ya da Windows 10'u nasıl yükseltirim sorularının cevabını burada yazdım. Windows 10'u eğet orijinal Windows 7 ya da Windows 8.1 kullanıyorsanız güncellemeleri kontrol ederek yüklemeniz mümkün. Bu yükseltme tamamen ücretsiz. Windows 10'u yükledikten sonra eski işletim sisteminize (Windows 7 ya da Windows 8.1) dönüş yapabilirsiniz.

Ben önceden rezerve ettiğim için çıktığı gün yükledim. İzlenimlerim:

Windows 10, Windows 8.1'de beğenmediğim va beğenilmeyen başlangıç ekranını kaldırmış; başlat menüsü tekrar gelmiş. Başlangıç ile başlat menüsü birleşmiş. Ayrıca Windows 10'da eski sürümlerden alıştığımız denetim masası yerine "Ayarlar" menüsü gelmiş. Tasarım çok daha sade. Ayrıca uygulamalar çok daha hızlı açılıyor. Market uygulamaları W.indows 8.'de çok yavaştı. Görsel olarak sade ve çok iyi bir tasarımı var. Beğendim. Zaten Windows 8.1 da çok iyiydi. Görsel bakımdan Windows 8.1 tasarımını da görmek mümkün. Windows 10'u kesinlikle yükleyin. Ücretsiz güncellemeyi kaçırmayın derim.

Windows 10 nasıl yüklenir?

Önceden rezerve ettiyseniz yapmanız gereken güncellemeleri denetleye giderek hazır olan güncelleme paletini indirmek. 

Eğer rezerve etmediyseniz, yine Windows Update'i açın ve güncellemeleri kontrol edin. Güncelleme gelmiş ise sizi uyaracaktır. Öncesinde başka güncellemeler varsa onları yapmak gerekebilir.

Endişelenmenize gerek yok. Yüklediğiniz hiçbir şey Windows 10 güncellemesi sırasında silinmiyor.

Siyah görev çubuğu ve tamamen değişen simgeler ve uyarı pencereleri (saat, WIFI, bildirim penceresi vb.) çok şık. 

Ayrıca çok hızlı. Photoshop ve Indesign, Illustrator programlarını çok iyi kullandım. 24 saatlik deneyimlerim olumlu idi. 

Mustafa Sönmez ©Bu yazı tamamen orijinaldir. (ç)Alıntı yapılamaz!

Windows 10 Update   

Windows 10 denetim masası

Windows 10'da denetim masası tabii ki var. Başlat menüsünden ve bilgisayarım penceresinden (dosya gezgini) ulaşılabilen "Ayarlar" menüsü ile hızlıca ayarlara ulaşmak mümkün, bu menüyü sevdim. Denetim masası için arama alanına denetim masası yazmanız yeterli olacaktır.

Windows 10 Ayarlar 

Windows 10 başlat menüsü    1. Şuan win 8.1 kullanıyorum, gayet memnunum. Win 10 da çok cazip geliyor. Ama biraz daha bekleyeceğim. Nolur nolmaz ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 8.1 çok iyi. Windows 10 ise harika olmuş. Zaten Windows 8.1 kullananlar zorlanmadan uyum sağlar.

   Sil
 2. Sanırım ben de Win-10'u hemen yükleyeceğim. Harika görünüyor.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler bu güzel bilgi için. Ben 8.1 den hiç memnun kalmadım umarım Windows 2010 beni memnun eder.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 10 aslında 8.1'den farklı değil. Sadece daha fazla görsel düzen var ve bütün cihazlarla uyumlu tablet, bilgisayar, dokunmatik yüzeyler için tek bir işletim sistemi. Ben beğendim bu defa olmuş. 8.1'in başlangıç menüsü, başlat menüsünün olmayışı ve çalışmayan market uygulamaları vardı.

   Sil
 4. Microsoft her ürününü tamamen sade bir hale getiriyor. Windows 10 da öyle oldu ve bundan sonraki diğer ürünleride öyle olacaktır. Windows 8 gibi olacağını düşünerek biraz daha bekleyeceğim. 10.1 çıksın gerekli hatalar giderilsin, kullanıcıların feedbackleri yerine getirilsin, ondan sonra indiririm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Windows 8.1'in devamı gibi. Tabii ki eksik ve begenilmeyen yerler olacaktır. Şu anda çok iyi. İlk başta görsel hatalar giderilir. Mesela başlat menüsü çok saçma olmuş.

   Sil
 5. Gayet açıklayıcı ve güzel bir paylaşım olmuş.Yeni laptop alınca bende windows 10 kullanmak isterim.Ben belki inanmayacaksın ama hala XP kullanıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. XP, Microsoft'un en iyi işletim sistemi. Bazı kurumlar XP'den hâlâ vazgeçmedi. Ama Windows 10 bence XP gibi efsane olcak.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara