list

2015 Kore Dizileri (En İyiler) Romantik, Gençlik, Drama

2015 Kore Dizileri (En İyiler) Romantik, Gençlik, Drama

En İyi Kore Dizileri   

Bu yayında 2015 yılı en iyi Kore dizilerini tanıtacağım. Aslında ben Kore dizileri izlemem. İzlediğim dizilerle ilgili komik diyalogları burada yazmıştım bakabilirsiniz. Tabii ki bu liste ve yayındaki metinin tamamı bir Kore dizisi tutkunu olan Habibe'ye ait. Habibe, Bana izlediği filmlerin bir listesini verdi. Ben de bu yayında 2014-2015 yılına ait en iyi dizi listesini burada yayınlamayı uygun gördüm. Diğer biten Kore Dizileri için buraya tıkla!

İşte 2015 en iyi Güney Kore dizileri (izle)


PinoccihoChoi In Ha (Park Shin Hhe) ‘Pinokyo sendromu’’ olan bir muhabirdir. Yalan söylediğinde ve mütevazı olmaya çalıştığında korkunç bir biçimde hıçkırmaya başlar (korkunç desem de park shıne yakısmış) ancak doğruyu söylediğin de hıçkırığı durur. Diğer yandan Choi Dal Po (Lee Jong Suk) ise yıllar önce muhabirler tarafından babasına iftira atılır ve bu iftira sonucunda babasını ve ailesini kaybeder ve yıllar sonra intikamını almaya  çalışır. Ayrıca yakışıklı olmasına karşın insanlara kaba davrandığı ve insanlara kibar davranmadığı için genelde insanlar kendisini hor görür. Lakin başarılı bir muhabir olmak için tüm niteliklere sahiptir. Fotografik hafızaya sahiptir. Gördüğünü asla unutmaz. 
İki karakter olaylar geliştikçe birbirlerine aşık olacaktır.

Baslangıç: 12 Kasım, 2014 
Bitiş: 2015-01-15
Bölüm Sayısı: 20


Healer
Muhabirlik yapan Kim Moon Ho, bir gün büyük bir davayla ilgili yeni bilgileri eline geçirir.Bu dava abisi ve yıllar önce kayıp ettiği yeğeni gibi gördüğü Seo Jung Hoo ve Chea Young Shin ile ilgilidir. Bu bilgileri elde eden Moon Ho, bunları kullanmaya başlar. “Healer” lakabıyla tanılan gece teslimatçısından yardım alır fakat Healer adındaki yardım aldığı kişi yıllar önce kayıp ettiği Seo Jung Hoo'dur. Chea Younh Shin ise internet üzerinden muhabirlik yapmaktadır. Kım Moon Ho Healer yanı Seo Junk Hoo yardımıyla Chea Yonh Shine ulaşır. Seo Junk Hoo ile Chea Young Shin arasında tatlı bir aşk başlarken Kim Moon Ho hem yeğenlerine kavuşur hem de geçmişin intikamını alır. 

Başlangıç: 8 Aralık 2014
Bitiş: 2015-03-04
Bölüm Sayısı: 20


Pride AND PREJUDİCEKoo Dong Chi basarılı bir öğrencidir,doktor olmak için gayret gösterirken  bir olay sonucu sonrasında savcı olmuştur. Han Yeol Moo ise kardesi ölümü sonucun da kendini suçlar ve suçluları bulup cezalandırmak için savcı olur ön yargının pençesine düşmüş insanlara, haksızlığa uğrayan insanlara yardım etmek için savaş açan iki savcının aşk dolu hikayesi.... 

Başlangıç: 6 Ekim 2014
Bitiş: 2015-01-12 
Bölüm Sayısı: 20

Bu üç filmde de intikamdan bahsettim fakat sonu mutlu biten nadide Kore dizilerindendir üçü de. Fakat 1. sırada  yer verdiğim gibi Pinoccihoi kesinlikle harika bir diziyi.

Kill Me Heal Me
"Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastası üçüncü kuşak bir milyarder Cha Do Hyun ile psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılında olan ve onu gizlice tedavi eden Oh Ri Jin arasında geçen bir romantik komedi.  Çocukluğunda yaşadığı travmatik bir olaydan sonra, Cha Do Hyun hafıza kayıpları yaşar ve sonra kişiliği yedi farklı kimliğe bölünür. Asistan doktor, Oh Ri Jin, görünürde güzel, masum ve popüler bir kadındır fakat o ve ikiz kardeşi, Oh Ri On, diğer yüzlerini gizlerler. Oh Ri Jin para merkezli, pis huyları olan ve profesyonel bir güreşçi olmayı hayal eden biridir; Oh Ri On ise safmış gibi davranmasına rağmen aslında dahi bir dedektif romanları yazarıdır"

Baslangıç: 07 Ocak 2015
Bölüm sayısı: 20

Blood

Hastanede doktor olarak çalışan bir vampiri ve iyi-kötünün arasında kalmış ölümsüz bir aşkın savaşını anlatmaktadır.yalnız vampirimiz burnu havada tam bir kendini beğenmiştir.Sonunu gerçekten merak ettiğim diziler arasında Kyu Hye sun her zaman ki gibi harika bir oyunculuk sergilemiş.

Baslangıc: 16 Şubat 2015
Bölüm Sayısı :20

Hyde Jekyll And I Ost
"Koo Seo-Jin iki farklı kişiliğe sahip sürekli huy değiştiren biridir . Hyde olan buz gibi soğuk bir karakterdir. Jekyll ise gayet neşeli, sempatik bir kişiliğe sahiptir. Bir panayır gibi bir yerde müdür olarak çalışmaktadır. Jang Ha-Na (Han Ji Min) o parkta bir eğitmen ve aktris olarak çalışmaktadır. Koo Seo-Jin, Jang Ha-Na’nın sirk takımını dağıtmayı çalışır ama Jang Ha-Na takımı tekrar organize ederek parkta kalmayı başarır. Jang Ha-Na, bu süreç içerisinde Koo Seo-Jin’e aşık olacaktır"

Baslangıç: 21 Ocak 2015
Bölüm Sayısı :20

Not: Kore filmlerini izleyenler bilir, umarım mutlu sonla biter genelde sonlar kötü yada kafa karıştırıcı bir biçimde bitiyor..


YAYINLARININ ÇIKMASINI BEKLEDİĞİM FİLMLER 

Chronicle of a Blood MerchantHeo Sam Gwan (Ha Jung-Woo) bir fabrikada çalışıyordur.Yaşadığı köyde erkekler kanlarını satana kadar evlenemezler.Kanlarını satarak sağlıklık durumda oldukları kanıtlarlar. Heo Sam Gwan'ın köyün en güzel kadını Heo Ok-Ran (Ha Ji-Won) ile evlenmesi mümkündür. 

(Aslında dört gözle beklediğim diziler arsında Yoon Eun-hye genelde eğlenceli deli dolu karakterler de izledim nasıl bir performans gösterdiğini merak etmiyor değilim.)

2015

The Royal TailorFilm, Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir ve Sanguiwon (kraliyet ailesi tarafından giyilen kıyafetlerin yapımından sorumlu olan bölüm) içinde çalışanların etrafında döner.

Dol-Seok (Han Suk-Kyu) kraliyet kıyafetlerinden sorumlu en usta zanaatkardır. O işinde olağanüstü kurallar belirleyen bir bakış açısına sahiptir.

Kong-Jin (Ko Soo) becerisi ile mükemmel bir anlamda doğuştan tasarımcıdır... Onun ilk yeteneğini fark eden asilzade Pan-Soo (Ma Dong-Seok) tarafından saraya getirilmiştir. Kral (Yoo Yeon-Seok) ve Kraliçe (Park Shin-Hye) kraliyet kıyafetleri Dol-Seok ve Kong-Jin tarafından yapılırken bir skandal meydana gelir.

(Park Shin bütün filmlerini hemen hemen izledim eminim bu film de harikadır.)

Gangnam Blues
Rüşvetin giderek arttığı zamanlarda Seul, Gangnam’da yapısal dönüşüm başlar. Çocukluk arkadaşı olan Kim Jong Dae (Lee Min-Ho) ve Baek Yong Ki (Kim Rae-Won) şehir yapılandırılmasında yaşadıkları gecekonduyu yıktırmamak için mücadele verirler.(Bütün rollere yakısan bir oyuncu daha diyebilirim.Cıty hunter da buna benzer rolde oynamıştı.bu rol yakısıyor lee mın ho ya umarım bir an once cıkar)


After Love
Kim Sung-Joon (Park Si-Hoo) bir pilottur, ancak bir gün sağ kulağında işitme zorluğu meydana gelir. Bu yüzden yerde çalışmaya başlar ve çaresiz hale gelir. Kim Sung-Joon, görücü usulü Eun-Hong (Yoon Eun-Hye) ile tanışır. Onu sevmemesine rağmen Eun-Hong ile evlenir. Evlendikten sonra, Eun-Hong'a karşı duyarsız davranmaya başlar. Ansızın, Eun-Hong ölür. Kim Sung-Joon kısa bir süre sonra, ilk kez onun gerçek kalbi ve onun ilk aşkı hakkında bilgi edinir. Elinde, Eun-Hong'un küllerini sakladığı kap ile Eun-Hong'un ilk aşkını aramaya başlar.

Bir an önce çıksa da izlesek dediğim filmlerdendir :))


Beauty Inside
Her sabah uyandığında başka, başka ,başka vücutlarda kendini bulan ve bir kadına aşık olmasıyla kendi vücuduna dönmeye çalışan bir ask hikayesi. Park Shıne her turlu rol yakışıyor.

Yukarıda bol bol filmlerin dört gözle çıkmasını beklediğimi yazdım zaten. Gerçekten oyunculuklarını kanıtlamış ve çok sevdiğim oyuncuların filmleri yer alıyor.Artık eskisi gibi güzel filmler bulamıyorum açıkçası o yüzden bir an önce çıkmalarını umut ediyorum...

Bu listeyi hazırlayan Habibe'ye teşekkür ediyorum. Listeyi hazırladıktan sonra 2 ay kadar beklettim geç de olsa yayına alabildim.

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara