list

En iyi Tablet Tavsiyeleri 2015

En iyi Tablet Tavsiyeleri 2015

Tablet En İyiler   


Bu yazıda tablet almak isteyen fakat bir türlü karar veremeyenlere yardımcı olmak istedim. Artık bilgisayarlar standart ev kullanıcısı için cazibesini yitirmeye başladı. Evde yapılan işlerin hepsini bilgisayar yerine tablette yapmak mümkün. Tabii ki iş dünyası da tabletlerden yarralanıyor o ayrı bir konu.

En iyi tablet tavsiyesi

İlk olarak en iyilerden başlamak istedim. Üst seviye Android tabletler hangileri? Ya da IPad tabletler mi tercih edilmeli sorularının cevabını vereceğim.

Alınabilecek 3 tablet. Zevkle tablet kullanmak için...

En iyi tablet markaları


Apple iPad Air 2
iPad Air 2 en üst düzey bir tablet. Film izlemenin dışında, günlük bütün işlerinizi rahatça yapabileceğiniz bir tablet. Ayrıca en performanslı tablet olarak tercih edilebilir. 10 saatlik pil ömrü, metal tasarım ve 64 bit mimari ile IOS işletim sisteminin hız ve güvenirliğini yaşayacaksınız. Güncelleme desteği de diğer bir tercih konusu. Tabii ki kullanıcılar açısından kısıtlı kullanımı, özgürce kullanamama; her şeye ücret ödeme; tablet için geliştirici ve zengin içerik bulamama 4:3 ekranda film izleme zorluğu ve fiyatı da olumsuz özellikleri arasında. Yani işletim sisteminin size sunduğunun dışına çıkmak mümkün değil.

Özellikleri: 
3G/LTE 
2 GB Ram, 
9.7 inç, 
1536 x 2048 piksel, 264 ppi renk yoğunluğu, 
iOS 8.3, 
2 GB RAM, 
Apple A8X 1.5 GHz

Samsung Tab S ve Samsung Tab S2
Eğer iPad Air 2'nin ya da diğer bir modelinin fiyatını fazla buluyorsanız; film ve video izlemeyi düşünüyorsanız; özgürce sınırsız kullanım ve en önemlisi üst seviyede nispeten daha ucuz bir tablet için Samsung Tab S modelleri seçilebilir. 2K desteği ve en iyi kontrast oranına sahip Süper Amoled geniş ekran ile Android tabletler arasında tercih edilebilir. (Ekran gerçekten mükemmel. Çünkü kullandığım için biliyorum) Android'in özgür ve sınırsız kullanımı için ideal bir tablet. 16:9 geniş ekran seven film tutkunları için ideal bir tablet.  Ayrıca Tab S2 modelinde 64 bit mimari ve 9.7 inç ekran boyutuna geçiş yapacak. Gelişmiş uygulamalar, özelleştirme seçenekleri; app uygulamalara istediğiniz yerden erişebilme; müzik ve videolarınızı istediğiniz gibi depolama; ücretsiz gelen not ve office uygulamaları da diğer tercih sebepleri.

Özellikleri:

10.5 ve 8.4 inç

Super AMOLED (en iyi ekran)

2560 x 1600 pixel (288 ppi pixel derinliği 8.4 inç için 326 ppi)
Android 5.0.2 (güncelleme ile)
Ram: Exynos 5 Octa 5420 Quad-core 1.9 GHz Cortex-A15 - quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPU: Mali-T628 MP6
Ram: 3 GB

Google (HTC) Nexus 9 Tablet
Google'ın, HTC'ye ürettiği üst seviye Android tabletlerden biri. 8.9 inç ekrana sahip. 4:3 ekran ile dizi film tutkunları için pek ideal değil. Fakat Android güncellemeleri alma açısından tercih edilebilir. Samsung Tab S ile hemen hemen aynı fiyat aralığında 4:3 ekran isteyen, saf Android arayüzünü deneyimlemek isteyen kullanıcılar için ideal. iPad ile Android ayrı platformlar olduğu için sağlıklı bir karşılaştırma yapmak çok zor. Burada sadece "zevk meselesi" konuşuyor. Ayrıca ekran boyutları da belirleyici olabiliyor. Eğer sadece tablet kullanmak ve özel rom; değişik uygulamalar; market dışı apk'lar (uygulamalar) ile uğraşmayacaksanız. Ekran boyutu ve çönürlüğü önemli değilse iPad Air 2 en ideal tablet olabilir. 

Almamanız gereken tabletler ve bir eleştiri

Özellikle piyasayı tablet çöplüğüne çeviren Samsung'un Tab 3, 4, 5 serisinden kesinlikle uzak durmalısınız. Aynı ürünleri sadece tipini değiştirerek yeniymiş gibi piyasaya sürerek kullanıcıyı aptal yerine koyuyor. Tap S serisi her ne kadar çok iyi ve en üst deviyede olsa da maalesef güncelleme konusunda çok kötü. Cihazlarına yazılım desteğini özellikle Türkiye için çok geciktiriyor ya da vermiyor. Diğer ucuz tabletleri ise almanızı önermem. Kötü ekran, düzensiz SAR değerleri ile para vermeyi hak etmiyorlar. Bütçenizi aşan durumlarda biraz bekleyip daha iyisini almayı denemeniz en akıllıca karar olur.

Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Alıntı yapılamaz.

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara