list

Sonunda Bunu Yaptılar! İstibra Otomatı ile Mutlu Penisler

Sonunda Bunu Yaptılar! İstibra Otomatı ile Mutlu Penisler

Tüm absürt kuralla ithaf edilir...

Sevgili blog okurlarım biliyorum son zamanlarda farklı konulara değiniyorum. Fakat yaşamın içinde güzellikle ve kaydetmeye değer şeylerin dışında birçok absürt şey de var. Ben de isterim ki doğadan, bahar mevsiminden ve gördüğüm, gönlümü hoş eden şeylerden bahsedeyim... Gel gör ki öyle çok saçma sapan ne olduğu belirsiz fikirler ve icatlar ortaya çıktı ki bunları geçmeden bunları elimizin tersi ile itmeden yaşamdan zevk almak mümkün değil ki!

Daha önce helal gıda ile ilgili absürt durumları şurada ve şurada iki ayrı yayında yazmıştım bakabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak "saçmalardan seçmeler" bölümüne de bakabilirsiniz.

İlk absürt durum

İstibra nedir?

İstibra; (öncelikle bir saçmalıktır) Tuvalleten sonra 40 adım (neye göre bu adımlar icat edildi?)yürümek ya da 5 dakika (bu süre neye göre?)beklemek sureti ile içerde kalan idrarı dışarı atmaktır. Erkeklerin işedikten sonra fizyoloji gereği bir parça idrarın her zaman içeride kalır. Fakat dini bir kural olarak abdestin ve ibadet etmeye mani gösterilen bu duruma dedil sadece uyduruk hadisler ve falanca filancanın verdiği fetvadır. 


Dinde yasa ve kural koyucu sadece Tanrı'dır

Oysa islam inancına göre dininde kural koyucu ve yasa belirleyici sadece Tanrı'dır. Bunun haricinde peygamberler yasa üretemezler; hariçten bir dini kural oluşturamazlar. Yani Kur'an'da yok diye hadise bakalım, icmaya bakalım, alimlere bakalım diye bir şey söz konusu değil. İstibra bir uydurmadır.

İstibra mendili ve istibra otomatı


İstibrasız abdest ve namazın olmadığı bir mezhepler topluluğunda harika bir fikir bulundu. Mendilimsi bir kılıfı penise takarak ne yapıyoruz istibradan kurtuluyoruz. Kondom benzeri bir şey. Ve bunun için otomatlar ve dağıtım yapacak genç girişimciler aranıyor. Hani tuvaletlere prezervatif otomatları vardır ya aynen onun gibi tuvaletlere, özellikle cami abdest alınan tuvaletler, bu makinelerden kurarak paraya para demeyecekler. 

Önce istibra denilen bir şey uyduruldu. Yüzlerce yıldır bu uydurma gelenek dinselleştirildi ve şimdi de süper bir taktikle ticarete mal edildi. 
Her zaman dediğim gibi yine diyorum: Düşünüp, eleştirerek ve çağdaş bilim ve bilginin ışığında inancımızı (artık inandığımız her ne ise) pekiştiriyor isek cehaletten ve kullanılmaktan kurtuluruz.

İstibra mendili otomatı    

En faziletli ad hangisidir?

Al buradan yak! Say say bitmez bu absürt fikirler. Fazilet: erdemli yaşamaktadır. İnsanların hakkına, malına, ırzına tecavüz edip onları köleleştirmemektir. Adın, faziletlisi ve kötüsü de icad edildi.

Kur'an kimsenin adıyla ilgilenmez. İstibra ile ilgilenmez. Toplumsal dayanışma ve insan haklarından bahseden niye yok? Rüşvetten, insanların emeğini ve kaliteli çağdaş yaşam şartlarını gasp edenlerden niçin bahsedilmiyor. Kur'an içtimai meseleleri önemser. Çünkü bir toplumu sağlam bir medeniyet yapan kişiler arası ilişkilerdir. Tuvalette isdibranın; benim adımın Mustafa ya da Michael ya da Taş, Kaya, Ateş olmasının toplumsal ilişkiler bağlamında hiç bir faydası yok ki!

Tanrı, insanın adına göre değil; erdemli olup olmadığına ve kendisinden başka bir irade olmadığına inanıp inanmadığına göre insanı değerlendirir.

Mesela Cübbeli'ye göre: Ahmet, Mahmut gibi "hamd" kökeninden adlar ve Abdulrezzak (rızk verenin kulu) Abdulkadir gibi Allah'ın 99 adının ününe "abd" eki getirilerek oluşturulan adlarmış. Bir de peygamber adları... Akıllara zarar. Bu Araplaşmak bu insnaları tek tip yapmak bu uyduruk şeylerle insnaları oyalamak demektir.

Kaya, güneş, yaprak, toprak vb. adların konulmasının dinen sakıncalı olduğunu söyleyenlerin delilleri kendi uydurdukları hadisler ve yine kendi fetvalarıdır. Sonra şu Arap adlarının manalarını iyi düşünsün bu fetvayı verenler.


İsimlerin anlamları


Betül: Bakire, erkekten çekinen
Büşra: Müjde
Cemre: Ateş
Esra: Hızlı
Hatice: Erken doğan kız çocuğu
Hacer: Taş, kaya
Aziz: Sayın
Bedir: Dolunay
Bedri: İçi altın dolu kese
Bekir: Bakir, yeni doğmuş
Celal: Büyük, ulu
Bilal: Su gibi ıslatan
Şemsi: Güneşe ait olan

Bu liset uzar  da uzar...


Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Başka yerde yayınlanamaz.
Düşünüp, eleştirerek ve çağdaş bilim ve bilginin ışığında inancımızı (artık inandığımız her ne ise) pekiştimedikçe; başkalarının elinde oyuncak oluruz.


 1. Benim ismim Emre buna bir şey bulmuşlardı bende böyle saçma şeylerle uğraşmayın diye geçiştirmiştim... bazı ibadetleri yerine getirmesen bile Allah için en önemli şey Allah'a şirk koşmamak - Vatanına milletine yararlı birisi olmak- ve ahlaklı olmak herşeyin başında gelir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir tesbit Emre. İnsanlar düşünmeyi, eleştirmeyi bilmiyorlar. Oysa bilgi çağındayız.

   Sil
 2. Bi' de isim muhabbetinde sırf Kuran'da geçiyor diye saçma isimler vermek çıktı.

  Kuran'da yok, hadise bakalım, icmaya bakalım nasıl bir kafa anlamıyorum zaten. Hadi okumamışsın anladım. Okusan eksiksizdir, tamamlanmıştır diye Kuran'da geçtiğini görürdün zaten. Adamın kafası Allah unutmuş, peygamber de unutmuş, hacı hoca söylemiş gibi çalışıyor.

  Kuzenimle bu konuyu tartışıyorduk bir ara. ''Kuran'da namaz kılacağımız yazmaz, o zaman hadislere bakmadan nasıl yapacağız'' demişti. '' İçeriğini sana bırakmış olamaz mı? Sana git kuyruğa gir, ekmek al dediğimde, kuyruğa girersin.Elimi nereye koyayım, dükkana girerken hangi adımı atayım, ekmeği ne şekilde isteyeyim diye düşünmezsin. Kuyruğa girer, parayı ödersin, gerisi sana kalmış. Hem saatleri yazıyor, rüku yazıyor, secde yazıyor.'' dediğimde çarpılacağımı söylemişti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Kuran'da duyduğu bir kelimeyi "abi Kuran'da geçiyor" savunanlar var. Bu konular yüzünden bozuştuğum uzun yıllardır tanıdığım çok samimi arkadaşlarımın aslında ne tehlikeli tipler olduğunu anladım. Gerçi onlar küfredip durdular, hakaret... Çünkü fikirlerini ve uydukları dini cemaati ilah kabul etmişlerdi.

   Bu konuyu tartıştığım kişi, güya çok bilgili ya, "namazı nasıl kılacağız?" diye sordu. Dedim istediğin gibi kıl. Bir şey eğer Kitapta yazıyorsa demek ki o konuda serbestsin. Ama geleneksel biçimde de namazını kılabilirsin sorun yok. Yeter ki 2. 3. kaynakları araya sokma. O zaman bana dedi ki: "sen Arapça bilmesin Mustafa, biz Kuran'ı anlayamayız" dedim o zaman anlaşılmaz bir dine ne söylediği anlaşılmaz bir Tanrı'ya mı inanalım ya da sözleri şeyhin, hadislerin süper uçan kaçan evliyaların yorumuna muhtaç bir Tanrıya mı inıyorsun dedim. Sonra senin okuduğun hadisler, tefsirler daha doğrusu kaynaklarınız hep Arapça sen Arapça bilmesin ama ne olacak şimdi, dediğim de ve âyet numarası verip bakmasını istediğimde beni dinsiz, bir ateist olmakla suçladı.

   Ayrıca o "çarpırmak" meselesini de çözemedim. Kesin eski Türk ya da Anadolu kültüründe ya da daha eski dönemlerden kalma bir inanıştır araştırmak lazım. :)

   Bu arada beni hacı-hoca sananlar olabilir. Değilim arkadaş. Dindar da değilim. Bu sıfatların hiç birini kabul etmiyorum. Sadece insanım. Özgür inancı olan bir insanım.

   Sil
  2. Velev ki dinsiz bir ateist de olabilirdin. Ben agnostik oluyorum mesela ama Kuran'ı bilmediğim anlamına gelmiyor. Tamam hafız değilim ama okudum. Hatta onların genellikle referans aldıkları Buhari'yi, Müslim'i, On İki İmamın eserlerini, Muvatta'yı da okudum. Nahl Suresi 89'da mesela her şeyi açıklayıcı bir kitap olarak indirildiğini söylüyor Kuran (Arapçası: nezzelnâ aleykel kitâbe tibyânen li kulli şey’in :) ) Yine Enam suresinde detaylı ve tamamlandığında bahseder. Ankebut Suresi 51'de ise ''Kendilerine okunan kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmedi mi?'' diyor. Kuran öyle anlaşılamaz diyenlere de Yasin Suresi 69 cevap veriyor. Okumak zor değil, herhangi bir zararı da olmaz ama öyle işte.

   Sil
  3. Zaten inanmak mesele değil. İnsanlar neye inandığını bilmiyor. Bir inancı incelemek için illa koyu fanatik olmak gerekmez. Maalesef o âyetleri kimse okumaz ve inanmaz. Çünkü alimleri ve diger kaynakları daha gecerlidir. Yani kendi inançları ile celişiyorlar.

   Bir de İlmihali kitaplarındaki kurallar var ki yani günlük yaşama ait her şeyi din adına kurallaştırıp sevap haram üretmişler. Örneğin bu yazıyı sol elimde yazıyorum bu günah, tuvalete gireceğim içecek günah illa alaturka tuvalet olacak. Say say bitmez. Yani insanlar inançlarında bir yenilik yapmak zorundalar.

   Sil
 3. Sayın Mustafa bey, adamın birisi bir şey icat etmiş ve bunu kendisi gibi bu işten muzdarib olanların kullanımına öyle yada böyle paralı yada parasız sunmuş, bunda alay edecek psikolojik baskı yapacak ne var ? Bilmiyorum, bildiğin ve bilmediğin konuları konuşmaktan başka üretim adına ne yaptın ömründe ? varsa bilgilendir bizi. ( Çok samimiyim ) Prezervatif otomatı diye algı yapıyorsun ALLAH tan kork, resmi tam almamışsın umarım art niyet değildir,bu yazıyı görende erkeklik organını oraya sokuyorsun, makinede oraya prezervatif takıyor zannedecek, sadece makine 1 adet yada kaç adet ise o kadar istibra mendili veriyor. Ayrıca temiz olmanın sana dokunan tarafı nedir ? Çok mu pissinde temizlenenlere karşı bir hıncın var. İdrar akıntısı abdesti bozar ve bu idrar akıntısı külotta pislik olmasından yola çıkarak vatandaş böyle bir şey bulmuş, burada çok mu ahlaksız bir durum var da bizim haberimiz yok. Burada çok mu edepsiz bir durum varda bunu ifşa ediyor ve dalga geçiyorsunuz. Sayın Mustafa bey siz sadece eleştiriyor ama yapıcılık adına ise hiç bir şey yapmıyorsunuz. Taş üstüne taş koymamış zihniyete çok benziyorsunuz. Ayrıca daha çok genç olmanız hasebi ile yazdığınız yada art niyetli eleştirilerinizin tamamını umarım ALLAH'dan bu dünyada yaşar ve eyvahhh!!! ben ne yaptım, işte dalga geçtiğim konuyu ALLAH bana yaşatıyor. Hata etmişim dersinizde ancak yaptığınız yanlışları yaşayarak görürsünüz. Çünkü bir insanın emeği ile dalga geçmek, onun onurunu, gururunu, hevesini kırar ve yapacağı daha faydalı işlerin yapılmasına engel olabilirsiniz. Bu icadı yapan adamı hiç görmedim, ama eminim şöyle der . İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR. Umarım demez ve yapıcı icatçı insanlar bunu demez çünkü insanlık için iyi işler yapanları kimse bezdiremez engelleyemez, o gibi insanlar değil insana bir köpek yavrusuna bile saygılıdır. Sana dost tavsiyesi. Eline bir kumpas al, bir kaç şeyin ölçümünü yap bir şeyler oluştur, icat et, üret, bir demiri başka bir parçaya kaynak yap vidala ,ne bileyim bir şeyler ortaya çıkarda , mesela yeğenine bilyalı bir araba yap , tabii yapabilirsen! Sadece yazma çene yapma konuşma; icat et meydana getir. Hadi bilyalı'yı yapınca bana'da yolla bakalım olmuş mu ? Ama sakın kimsenin hevesini kırma kimseyi yolunda çevirme vebali büyük olur.
  Saygılar.
  Sinan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sinan,
   Her zaman barıştan ve sevgiden yanayım. Erkeklerin anatomik özelliği gereği bir miktar idrar her zaman çıkar. Bunun önüne geçilemez. Yani penise şapka takmaya gerek yoktur. Yazık değil mi insnaların parasını bu tür tuhaf şeylere vermesi? Yani bunu dinin bir kural haline getirmek doğru değil. İstibra kavramı da buna dahil... Bir zamanlar namaz kılmak için 10 dakika bekler güya istibra yapardım. Penisten idrarın tamamen kesilmesini beklemek diye bir şart mı var? zaten bu erkekler için pek de mümkün değil. İnsanlara robot olmayı öğretiyoruz. Tuvalete nasıl girilir? Penis nasıl yıkanır? Sol elle yemek yenilmez? Su nasıl içilir. Allah aşkına bunlar din mi? İnanç ve din insanın ufkunu açar ve insanı insana, evrene ve en nihayetinde yaratıcısına bağlar...

   Sil
 4. Evet bunlar şart değil Mustafa, fakat abdestin bazı kuralı var, mesela abdest aldıktan sonra idrar çıkması, damlaması abdesti bozar, bunun için bazı şartlar var. Tabii ki insan robot değil ve eğer bir rahatsızlık söz konusu ise durum değişir. Ayrıca Mustafa senin şunu anlamanı beklerdim ama maalesef, insanlar namaz kılıyorsa ve temiz olmak istiyorsa iç çamaşırının'da temiz kalmasını ister . Evet temizlik kavramı İslam dininin direklerindendir. İnsan temizse KURAN'A dokunur, temizse namazı geçerli olur, ama bunu önemsemeyen ve temiz olmayanlara sözümüz elbette yok, inanmak ve ya inanmamakta serbestsin ve birileri bunun için çaba gösteriyorsa, biraz daha saygılı olmak ve algı yapmamak gerekli, dalga geçer gibi algı yaparak yazı yazmak medeni insana elbette yaraşmaz, zaten sende bunun böyle olduğunu biliyorsun. Tuvalete nasıl girmek istersen elbette girersin, idrarının iç çamaşırına bulaşması elbette seni ilgilendirir, adının şu veya bu olması elbette kimseyi ilgilendirmez,
  İnancın her ne ise elbette benim de sana saygım var. Ben sadece konuya yaptığın hafif kişilerin yorumu olan algı ve aşağılamaya karşı senin duruşunu eleştirdim. Sorun yapılan güzel bir işe, belkide hayatında kumpas tutmamış senin yaklaşımını eleştirdim Mustafa. He unutmadan umarım kumpasın ne olduğunu biliyorsundur. Saygılar. Nedendir bilmem Mustafaları çok severim, senide sevdim . Bi ara sana boğazda bi çay ısmarlayayım müsait olduğumuz zaman.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Temizlik için de illa penis kılıfı gerekmez. En az 2 günde bir defa banyo ve iç çamaşır değiştirmek gerekli. Benim anlatmaya çalıştığım, uğraştığımız teferruatlar o kadar çok ki işin özüne inemiyoruz.

   Sürekli başkalarının yaşamına müdahale ediyoruz, insanın özlük haklarını korumak için, yaşama anlamlı şeyler kaymak ve geleceğe iyilik aşılamak için bir şey yapmıyoruz. Hep söz de ve gereksiz şeyler... İnsanlar bir diğerini hiçe sayarken, bir diğerinin hakları ihlal edilirken, haksız kazanç ve her türlü etiğe aykırı ticaret yapılırken biz penis kılıfı, tuvalete girerken okunan dua, sol elle taharet konularını konuşuyoruz. Allah aşkına bu konuların insnalığa ne faydası var? Bunlar din değil inanç değil. Teolojik konular değil... Tamamen insanları oyalamak amaçlı şeyler...

   Bu hafif almak değil. "Algı yapmak" tabirini dilimize ve zihnimize tamamen siyasiler soktu. Bizler de her şeyde "algı yapma" diyoruz ne algısı ya hu! Hiç konuşmayalım mı? O zaman sen de mi "algı" yapıyorsun? Bizim milletin "dalga geçme" "saygılı ol" ağlamalarına anlam veremiyorum. Düşünce yapımız çok değişti. Her şey "kumpas" her şey "algı" her şey "dalga geçme" her şey "hafife alma" oldu canım o zaman hiç konuşmayalım. Tartışma ve fikir üretiminde her şey konuşulur. Biz çok haif ve kırılgan fikir yapısına sahibiz.

   Ben her zaman derim beni istediğiniz gibi eleştirin. Küfretmek bile serbest... Yok bana küfrettin, beni eleştirdin, yok dalga geçtin demem. Aynı şekilde sözle karşılık veririm. İşte toplum olarak söze sözle karşılık vermeliyiz. Ve kendimizi kibirden korumalıyız. Oh ne âlâ her şeyimizle dokunulmazız ve her şekilde tek ulvi düşünce bizimki. Asla bize karşı laf söylenilmeyecek. Doğru değil...

   Umarım hayal dünyamız ve yaşamımız yaşamın bütün renkleri ile dolup taşar... Her türlü dogmadan uzak durmalıyız.

   Sil
  2. Şunu da söyleyeyim ki Kur'an mealini okudum. İlmihal bilgim var, klasik ilmihal bilgilerini bilirim. Ayrıca Said Nursi başta olmak üzere benzer kitapları okudum. İslam tarihini az çok bilirim. Hz. Muhammet'in yaşamını 3 farklı kaynaktan okudum. Osmanlıca okuyabilir ve orta seviyede yazarım. Kur'an'ı Arapçasından akıcı okur ve pek çok ayeti ezbere bilirim... Yani her farklı düşünen cahil yada dinsiz değildir... Benim din anlayışım farklı... Teoloji zaten tek kişinin elinde değildir.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara