list

Film Önerileri En İyi Filmler 2014, 2015, 2016

Film Önerileri En İyi Filmler 2014, 2015, 2016

 the best films   

Bu yayında mutlaka izlemeniz gereken 10 yabancı film önerisinde bulunacağım. Sessiz bir gecede ya da sıkıcı bir günde insan bir şeyler izlemek istiyor, biliyorum.  Yabancı film önerilerim tamamen benim zevkime göre sıralandı. Umarım sen de beğenirsin. Binlerce hatta on binlerce filmin arasından sadece 10 tanesini paylaşıyorum... 2013-2014-2015-2016 yapım filmler ağırlıklı olarak tavsiye listemde. Zamanla güncelleyeceğim.

Neden yabancı filmleri sıraladım diye sorarsan: Yabancı filmler daha kaliteli ve daha özgün geliyor bana. Zaten tavsiye ettiğim filmlerin eş değerini bizim sinema yapımcılarımız rüyalarında bile yapamaz. Fakat başka bir yayında Türk yapımı filmleri de tavsiye edebilirim.

Filmlerin sıralaması iyi-den kötüye doğru değil, tamamen gelişigüzel aklıma ilk gelenlere göre ekledim.

Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Alıntı yapılamaz. Sadece bu sayfaya bağlantı verilebilir.Predestination (2014) Kader, İzle

Predestination - Kader   


Zamanda yolculuk filmlerini, paradokslarla dolu öyküleri seviyorsanız Predestination filmi tam size göre. Film ile ilgili epeyce geniş bir yorumu daha önce yapmıştım buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film cinsellik paradoksunun edebiyattaki en iyisi olan Robert Heinlein tarafından 1959'da yazılan Hepiniz Hortlaksınız (All You Zombies) romanının Predestination (Kader) adı ile beyazperdeye uyarlandı.

Fragmanı
Lucy 2014 İzle

Lucy   

Lucy yine sıra dışı bir film. Scarlett Johanson ve Morgan Freeman filmin başrol oyuncuları. Film "deneyüstülük" üzerine kurulmuş. Filmde Lucy, uyuşturucu madde olarak kullanılacak bir sentetik hormonu karın boşluğunda taşırken, maddenin içinde erimesi sonucu beyin kapasitesinin %100'ünü kullanmaya doğru ilerler. Her bir evrede bilinci ve evreni anlayışı kavrayışı artar. Sonunda %100 bilinç durumuna gelince, saf bilgiden oluşan Lucy kendini bütün flash belleklere kopyalar. Yani saf bilinç olarak her şeyden bağımsız olarak vardır.

Filmin daha geniş yorumunu ve deneyüstü filmeri ve bilinç, yapay zekâ kavramlarının işlendiği filmleri burada paylaşmıştım tıklayın!

Gravity, Yerçekimi 2013 İzle

Gravity - Yerçekimi   
Dr. Stone’ın uzayın sessizliği insanı acze uğratan yaşama elverişli olmaması ile karşı karşıya kalışı ve yeryüzüne iniş, yaşama ulaşma konusunu işliyor film. Film, Rusların yanlışlıkla patlattıkları bir uydunun ABD uzay istasyonuna isabet etmesi ve astronotların ölmesi sonucu yalnız kalan Dr. Stone'ın sanrılar ve gerçekler arasındaki yaşamda kalma macerasını anlatıyor. İzleyin.

Bu filmden de bahsetmiştim. İlgili yazıtı okumak için tıklayın! 

Devam edecek... Siz de yorum panelini kullanarak film tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

 1. Tam bir bilim kurgu hastasıyım önerdiğin filmleri de izlemiştim hepsi süper.
  Bir kaç tane de izninle ben ekleyeyim bu listeye
  1997 - Contact
  2007 - Dünyalı (biraz durağan bir film ama sevdiklerimdendir)
  2001 - K-PAX (Biraz komedi de var ama güzeldi)

  İzle pişman olmazsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Contact'ı izledim. Yabancı bir popüler bilim kitabında konu edilmişti. Harika bir film kesinlikle. Diğerlerine de bakmak lazım ;)

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara