list

Backlink Nedir? Alma ve Arttırma Yolları?

Backlink Nedir? Alma ve Arttırma Yolları?

Backlink  

Bu yazıda kısaca "backlink" nedir ne işe yarar? Backlink basıl alınır? Backlink arttırma yolları nelerdir? Sorularının cevabını vereceğim. 

Backlink, başka birsitenin herhangi bir yerinde (iç sayfalar, bannerlar, footer'da) sitenize verdiği bağlantıdır. Sitenize verilen bu linkler referans kabul edilir ve arama motorları site adınızı ve içeriğinizi daha iyi tanır backlink alan siteye güvenir. Sitenin PageRank değeri artar. 0 ile 10 arası bu değer birçok kritere göre değerlendirilir bunlardan biri de "backlink" değeridir. Kısaca: back link, link aldığınız sitelerin sizin sitenize referans olması gibidir. Özellikle sisinle aynı konuları yazan yani aynı tarzda sitelerle backlink paylaşımı daha faydalı olacaktır. Fakat, belirttiğim gibi backlink aldığınız ya da verdiğiniz siteler orijinal içerik sağlayan; zararlı içerik bulundurmayan siteler olmalı. İçeriğinize en yakın ve en özgün sitelerden backlink alıp verin. Ayrıla "nofollow" linkler takip edilmez. Buna da dikkat etmelisiniz.

Backlink arttırmanın yolları ise özellikle orijinal içerik eklemek ve yapılan alıntılarda sayfanın devamına link verilmesini istemektir. Tabii ki bu kuralı birçok blog yazarı takmıyor. Kaynak belirtip, o içeriğin devamını orijinal kaynağa yönlendirmeden içeriğin tamını kopyalıyor. 

Diğer bir yol ise, blogunuzda "link paylaşımı" bölümü açın. Karşılıklı link paylaşımı ya da tanıtım yazısı türünde bir başlık altında karşılıklı link paylaşımı yapın. Bu şeklide sağlam backlink almış olacaksınız.

Mustafa Sönmez ©
Orijinal içerik, alıntı yapılamaz.


Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara