list

The 100 Dizi Filmi ve Nükleer Savaş (En İyi Filmler)

The 100 Dizi Filmi ve Nükleer Savaş (En İyi Filmler)

The 100  


The 100. İzlenmesi gereken filmler listemde yerini alan harika bir dizi. Bu yıl 2. sezonunu oynuyor. Filmin konusu: nükleer savaş sonrası tamamen kullanılamaz toprak parçaları ve yaşanılası bir yer olmaktan çıkan dünyadan kaçıp uzaya, dünyanın yörüngesinde yaşayan insanlar 4. kuşak sonrası dünyaya erken dönme kararı alırlar. Dünya ise güvenli değildir. Vahşi, saldırgan ilkel koşullar içinde yaşayan yerliler ve dağ altındaki sığınakta yaşayan modern ve ileri teknoloji ile donanmış "Dağ Adamları" arasındaki savaşı, yaşam mücadelesini ve dağda dönen acayip oyunları anlatan bir dizi.
 
Şimdi gelelim atom bombasına.  Dünya çapında çıkacak bir nükleer savaşta 50 kadar nükleer bombanın patlatılması dünyanın nükleer kışa girmesine neden olur. Yani atmosfer tamamen radyasyon bulutları ile kaplanır. Nagazaki’ye atılan atom binasında şehrin yarısına yakını yıkıldı toplamda 80 binden fazla insan öldü. Hiroşima'da ise 140 bin kişi öldü. Hiroşima’ya atılan atom bombasındaki 60 kilogram uranyumun sadece 0.7'lik bir kısmı enerjiye dönüştü. Diğer atom bombasında ise 2.5 kilogram uranyum kullanılmıştı.
 
Neyse The 100 tavsiye ettiğim bir dizi film. Konusu ve oyuncuları da mükemmel, izleyin.

Mustafa Sönmez ©
Bu metin orijinaldir. Alıntı yapmak yasaktır.
 1. The Walking Dead'dan sonra favori dizimdir :) En son izledigimde octavia yı dünyalılardan kurtarmışlardı gerisini bilmiyorum,dizinin bittigini düşünmüştüm ama neyseki devam ediyormuş :) kaldıgım yerden devam edecegim maceraya .)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne filmler geldi geçti. Ne efsaneler bitti. Bakalım şimdilik iyi gidiyor dizi, sonradan saptırmazlarsa iyi.

   Sil
 2. bu diziyi nereden izleyebilirim ? internette izlemeye çalıştımda harikadizi1.com da yada dizibox.org da açılmıyor 1. sezon videoları 1. sezon bölümlerini falan nerede izleyebilirim ? bir site önerir misiniz ?
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anrdoid uygulama mevcut markette. Dizi TV HD uygulaması var tablet ya da telefona yükleyip oradan takip edebilirsin.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara