list

2 Milyon Blog Ziyaretçim ve Evrendeki 100 Milyar Galaksi

2 Milyon Blog Ziyaretçim ve Evrendeki 100 Milyar Galaksi


Universe - Evren  

Bir öğlen vaktinde.. Kış usul adımlarla yaklaşırken...

Yine güzel bir müzik çalıyor radyoda. Blog sayacı iki milyon sayısını çoktan geçerken evrenin sayacı büyük patlamanın ardından 1017  saniyeyi gösteriyor. Masadaki saat ise, kendini kış saati için geri almadığından, 13.05'ten günün basamaklarını tırmanıyor...

Blogger'daki 2. yılımı da geride bırakırken 2 milyonluk sayfa gösterimini de geride bıraktım. Biliyorum, bir gün bilge bloglar, yaşama dair güzellikler ile "hayatı kaydeden" web günlükleri de hakkettiği yeri bulacaklar. 

Ben de bunu yapıyorum. Evrenin bir ucunda, Samanyolu Galaksinin ücra bir köşesinde, mavi bir gezegende seyahat ediyoruz. Bu yolculukta her şeyden çok düşünüp sorgulamaya, bir fikire sabitlenip kalmadan yeni yepyeni bakış açılarına ve evren gibi sükunet içinde bir kalbe ihtiyacımız var.

Her zamanki gibi kahvem soğudu. Yazarken en çok bundan şikayetçiyim. Fakat yazmanın, yeni şeyler keşfetmenin sıcaklığı öyle sıcak ki tarif edilemez. Radyo Voyage'da güzel bir şarkı çalıyor: Love Changes Everything" kış ufaktan soğuk adımlarla dokunmaya başladı. Kalın giysileri giyip biraz dışarı çıkma zamanı geldi.  Tabii ki, her şeyi değiştirmek bizim elimizde. İşte 2 milyon sayfa gösterimi de beni yazmaya ve daha çok yayın oluşturmaya doğru itiyor. Tembelin biri oldum artık yazmaya ara verdim . Kim bilir kış günleri bir aşk gibi bizi değiştirir, soğuk hava ve sıcacık evler bize gönül sıcaklığını anlatır kim bilebilir ki! 

Bir daha ki sefere kahvemi soğutmamaya söz vererek, tabletteki adsız bu dökümana "2 milyon blogger ve mevsimler" adını verip yazıyı bitiriyorum. 

Evrenden ilham alanlar için: 
Evren 14 milyar yaşında ve evrende 100 milyardan fazla galaksi var 10100 
Blogger'de 2 yıldır yazıyorum ziyarteçi sayım 2 milyon 
          
www.mustafasonmez.com
Hayatı Kaydet! Düşünen ve yaşama anlam katanlar için...

Mustafa Sönmez
26 Ekim 2014, İstanbul -   


There are 1011  galaxy in the Universe 
How old is the universe: The Universe 14 billion years old

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara