list

Bir Fransız Öpücüğü - Bizi Kim Öptü?

Bir Fransız Öpücüğü - Bizi Kim Öptü?

Yağmur ve İstanbul
Bütün absürt kural ve söylevlere hediyemdir...

Yağmur saatlerdir yağıyor.  Yağ yağmur yağ diyorum içimden... Yağmur damlaları, bir güzel müzik gibi, toprağa (her ne kadar toprak yerini betona bıraksa da) düşünce o müthiş koku ve o musiki beni kapıyı pencereyi açıp balkona yağmur altında sırılsıklam olmaya yönlendiriyor. Islanıyorum...  

Böyle romantik bir giriş yaptığımda kulak asmayın değerli okurlarım. Filistin'de Yahudi zulmü tüm dünyanın gözleri önünde devam ediyor. Petrol zengini Arap ülkeleri ve para babası "emir"leri petrol kuyusu sahibi Arap şeyhleri zevk içinde saltanat sürdürüyorlar. ABD ve İsrail ekonomisini petrol vasıtasıyla ayakta tutan bu Araplar petrol bitince ne yapacaklar?

Biraz ara vereceğim uyku bastırdı.  Hep böyle oluyor bir anda uyku bastırıyor gel de uyuma.
3 saat sonra... 
Öpücükten önce bir soru, bin sorun...Yazı içindeki videoları izleyin...


Uyku iyi geldi.  Biraz da akşam serinliğinde yürüyüş yaptım.  Aklıma geldi: yanlışı nerede yapıyoruz. Azınlık ve birlik olmayan fakir ve insan hakları ve özgürlüklerinde iki bin yıl geride olan doğu ve ortadoğu ülkelerinin bu hali niye böyle? Evet, ne bu durumu ne de inançlarımızı sorguluyoruz. Son iki yüz yılda modern bilime yön vermiş ve teknolojiye önayak olmuş kaç tane bilim insanı var? 

Önce şunu söyleyeyim sorgulamıyoruz. Müziğin haram olduğu bir kültürde elbette dünya müziğinin öncüleri çıkmayacağını; resim yapmanın, hiç bir kaynağı olmadan, haram sayıldığı bir kültürde Picasso beklemek zor olur. Uğursuzluk ve vebaya sebep olduğu için (ya da meleklerin bacaklarının izlendiği gerekçesi ile) ilk uzay gözlem evini yakıp (Takiyüddin Rasathanesi) top gülleleriyle döven tarumar edenler aynı zihniyetin şu anki uzantıları içimizde hâlâ var. Sayıları da öyle az değil binlerce on binlerce...

İşte örnekler... Düşünme ve eleştirme; sorgulama bize doğruyu bulmada yardımcı olur. Bilimsel sorgulama ve düşünme sistemi ile çalışan akıl hurafe üretmez. Tabii ki çağdaş bilimin ve çağdaş dünyanın gereksinimleri ışığında bu sorgulama yapılacak.


Yalan "musibetler" ve bir şeyhe bağlılık ile bilgi çağında insana köle olan insanlar...

İşte kritik düşünme yetisi elinden alınan Müslüman bireyler adı Bin ile Ebû ile başlayan, adının sonunda aidiyet eki olan kişiler ne derse kabul ettiler. Köle oldular hem bedenen hem zihnen. Özellikle yalan musibetlerle köleleştirildi insanlar. Şunu yapmazsan başına şu gelir gibi. Hiç bir Kuranî kaynağı ve dayanağı olmayan yalanlar. (Bu videoyu izleyin) İşte akıllarına ipotek konan doğu toplumum bireyleri düşünmeyi unuttu. Teri gül kokan, ağzında bakteri (mikrop) bulunmayan; (bu videoyu izle)  vücudundan çıkan her şeyin temiz kabul edildiği; farkında olmadan (ya da bilerek) İsa gibi ilahlaştırılan son peygamber (bu videoyu izle - cehalet cehalet) Kuran'da sonra dinin hükümlerini koyan 2. Otorite oldu. Sonra diğer âlimler vs. vs. Oysa dinin kaynağı birdir. Uyduruk hadisler, saçma sapan sevaplar din midir? (Bu videoyu izleyin) Sonra kula kul ettiler Müslümanları din adı altında (bu videoyu izle)
  

Parra parra parrrrrrraaaaaa parra da parra

Sonuçta Düşüncesi elinden alınan Ramazanda 600 bin Liralık uyduruk dini hikâyecik, (mucize öyküleri, hadis öyküleri, alim anekdotları, fantastik şifacı ve her şeyi gören yüce insan tiplemeleri) dinleyen İslam dini mensupları (video izle) Kuran ayı dedikleri bu ayda bir defa Yüce Kitap’ın Türkçesini okumadılar. Okur ve anlarlarsa Kuran Müslümanı olacaklar (Video için tıkla)  ve akıl devri başlayacak ve hikâye ve sömürü devri bitecektir. İşte IŞİT nasıl çıktı? Akılsız insanlar nasıl köleleştirildi kula kul oldu düşünün.  (Video için tıkla 2. Video ) Dünyanın en ezik milleti olan doğu toplumları teknolojik ve bilimsel alanda sosyoekonomik sosyokültürel açıdan geride kaldı.  Aklımızı kiraya verdik. İnsanları akla ve araştırmaya; düşünmeye ve gerçek inanca çağıran insanları sorgusunda infaz ettik. Doğruyu konuşan bilginlerimiz iyi ki var. (Diğer bir bilgin için tıkla)
 
Dede Korkut Hikâyeleri

Ve öpücük vakti... Dudaklarınızı hazırlayın...

Ateistler, Hristiyan Avrupa ve Siyonist Amerika o anda yanımıza gelip bizden bir buse (öpücük) aldılar. Hem de dudaktan hem de Fransız usulü buse aldılar. (işte o öpücükten bir kesit, ateistlerden tam bir kapak. Yazık, hem de çok yazık. videoya bak) Biz "bir iğne ustası,  bir köy muhtarsız olmaz" düz mantığıyla ilerlerken ebleh dediğimiz (ateist) kesim, Tanrısız evren modellerini geliştirildi bazıları hâlâ Risale okuyor. Bilimsel gelişmeler de teknolojik yenilikleri getirdi. Bazı din damları hâlâ Aristo ve Batlamyus’un evren modelini gerçek sanıyor. (videoya bak) Kimse sormadı ve sorgulamadı... Dinle, sadece ve teslim ol! Başka derdin ver mıydı?

Ülkemizde ihtilaller geldi geçti. Yeraltı kaynakları bakımından en zengin ülkeler sömürüldü. Avrupa bilimi ve kendi aralarında barışı ve insana değer vermeyi ana prensip etti. (2. Dünya Savaşın'da birbirlerini katlettikten sonra) Biz ise İsrail'in ve Amerika'nın eski teknolojilerine ve  öpücüklerine mahkûm olduk. Sadece dışta değil, sadece din tacirleri değil. Ülkede belki 80 yıldır iktidar olanlar bir çivi çakmadılar. Türkiye ve diğer dünya Müslümanları işte bu şekilde geri kaldı. Hristiyan Avrupa ve Yahudiler; AB, NATO hepsi büyük bir uyanışla bir oldular. (Zengin toprakları olan doğu üzerinde sömürüyü hızlandırmak için) Biz ise hikayeci dindarlar, seküler siyasetçiler, siyasete bulaşan ilahiyatçı profesörler yüzünden battık.

Yahya Kemal Beyatlı Yol Düşüncesi şiirinde söyle der:
“Mısır ve Suriye, pek genç iken, hayâlimdi”

Vay be! Nereden nereye... Dünyanın en zengin doğal kaynaklarına sahip ülkeler hep sefalet içinde ya da zevk sefa içinde. Sebebini artık biliyorsunuz akıldan uzaklaşmak...
 
Mustafa Sönmez ©
19 Temmuz 2014, İstanbul
Yazıyı, 5 Mart 2015'te düzenledim. İyi de ettim!

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara