Grafik Tasarım Programları Nelerdir, Grafiker Nedir?


Grafik Tasarım Programları - Grafik Tasarım
Grafik tasarım için birçok bilgisayar programı kullanılır:

Illustrator: En cok kullanılan Adobe firmasının yazılımıdır. Vektörel bir çizim programı olarak bütün grafik tasarım işleri için uygundur. Bütün desen ve endüstriyel çizimlerin dışında, kurumsal kimlik çalışmaları, logo çalışmalarının en fazla yapıldığı programdır.

Photoshop:
Piksel tabanlı görsellerin işlenmesi için en ideal sektörün en iyisi olan programdır. Fotoğrafçılık, haritacılık, web alanı, kolajlar gibi birçok alanda grafikerler için vazgeçilemez bir yazılımdır.

Indesign: Oluşturulan dökümanları ya da kitap haline getirilmek istenen bütün materyalleri bir araya getirerek kitap, dergi, gazete, katalog gibi çok sayfalı tasarımlar konusunda grafiker için en iyi programdır.

Kısaca grafik: herhangi bir yüzeye bırakılan iz olarak özetlenebilir. Baskı ya da elle çizilen bütün izlere grafik denilir.

Grafiker ve Grafikerlik Nedir: 


sorusunun cevabı ise, grafik (yani cizim) işini yapan kişi anlamına gelir. Gerek bilgisayar programları vasıtası ile gerek elle kâğıta cizgiler ile iz bırakan meslek grubu insanlarına grakiker denilir.

Çok geniş bir alanda tasarım yapar grafikerler:
resim sanatı, graffiti sanatı, desinatörlük, endüstriyel çizimler, kurumsal çalışmalar için vektörel cizimler gibigeniş bir alanda çalışırlar.

Mustafa Sönmez ©
Orijinal içeriktir. Alıntı yapılamaz.


Grafik Tasarım Programları Nelerdir, Grafiker Nedir? Grafik Tasarım Programları Nelerdir, Grafiker Nedir? Reviewed by SNMZ on Haziran 01, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin.

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.