list

Soma Maden Kazası Fotoğraflarla, Soma Nerededir ve Ulusal Bir Acı

Soma Maden Kazası Fotoğraflarla, Soma Nerededir ve Ulusal Bir Acı


Soma Maden Kazası Fotoğrafları

Soma, Manisanın bir ilçesidir. İlçe adını bir çiçekten alıyormuş."Susmak" bitkisinden. Daha sonra "Somaklı" olarak adlandırılan ilçenin adı en sonunda "Soma"ya dönüşmüş. Adını bir çiçekten alan bu ilçe bugün çok acı bir kaza ile anılıyor. Keşke maden ocaklarıyla değil de o çiçek o bitki ile anılsaydı... 301 maden işçisi öldü ve ulusal yas ilan edildi.

Öyle anlar vardır ki, insan sadece susar çünkü eilinden bir şey gelmez. Dili susar kalbiyle dua eder. İşte millet olarak dua ediyoruz. Çünkü ölenler ve yaralıların aileleri, yakınları ile birlikte binlerce kişi... Sonra öyle izler bırakacak ki bu kaza biz unutacağız elbette ama o acılara şahit olanlar o acıları yaşayanlar asla unutmayacak. Özellikle çocuklara, annelere sahip çıkılmalı onları bırakmamalıyız.

Bazı internet haber siteleri bu olaydan bile siyasi bir rant, siyasi bir hamle peşindeler çünkü onlar milletin acısını bilmez anlamaya çalımaz. Sözcü, Cumhuriyet, Zaman, Hürriyet, Sol gazetelerinin manşetleri hep siyasi... Kimse bu işin arkasındaki para babasını kodamanı, insanları iki kuruşa çalıştırıp gerekli önlemleri almayanları araştırmıyor. Hükümeti ve başbakanı yuhalamak ve rencide etmek; istifaya davet etmek hatta küfretmek için bir sebep. Ölüm, deprem, sel hiç farketmez; beslenip büyümeleri için büyük bir besin kaynağı.

Aklıma şu geldi: hani Osmanlı'yı ülkeyi Ingilizlere vb. ülkelere satmakla suçlayanlar var asıl hain ve ülkeyi satanlar BBC'nin, Fransız medyasının, Alman medyasının yanında yer alıp yalan haberleri servis edenlerdir.

Adını "Susmak" bitkisinden alan Soma ile birlikte bütün Türkiye sustu... Susmak bazen çok acıdır... Millet acıdan susarken kendilerini milletin "efendisi" olarak gören bazı kimseler ölülerden, acılardan, kaostan beslendiklerini bir kez daha belli ettiler. Hani Harry Potter'daki Ruh Emiciler var ya onlar gibi ya da Teen Wolf dizi filmindeki Japon ruhsal varlık Nogitsune gibi bu medya organları ve malum  azınlığın beslendiği kaynak acı ve trajedidir; gözyaşı ve feryattır... Ve bu varlıklara asla prim vermeyeceğiz.

Allah ölenlere rahmet etsin, yaralılara acil şifalar... Geride kalanlara sahip çıkmalıyız ve asla siyasi rant peşinde olanlara inanmamalıyız.

Mustafa yazdı,
Keşke bu yazıya vesile olan olay olmasaydı ve bu yayın bloglanmasaydı.
14 Mayıs 2014
15 Mayıs 2014 saat 11.23'te güncelledim. 
18 Nayıs 2014  saat 14.04'te 3. defa güncelledim


İki ibretlik video için tıklayın

                                                    Acılar


Soma Maden Kazası 2014
Soma Maden Kazası sonrası yitirilen canlar
Soma maden kazası ve kahraman bir işçi


Millet acıdan susarken kendilerini milletin "efendisi" olarak gören bazı kimseler ölülerden, acılardan, kaostan beslenenler.
Soma'nın ardından iş başı yapan hainler
Yılmaz Özdil - Soma için "Müstehaktır" dedi.
Hainlikte, yalancılıkta son nokta....

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara