list

Google AdSense Nedir, Nasıl Para Kazanılır

Google AdSense Nedir, Nasıl Para Kazanılır


Bu yayında 2 haftadır kullandığım Google AdSense'in ne kazandırdığını ve nasıl kullanıldığını anlatacağım. Reklam servislerinin içinde en güvenlisi ve en çok tercih edileni GoogleAdsense. Bir blogunuz varsa günlük girişler iyi ise Adsense ile iyi paralar kazanabiliriniz.


Bildiğimiz gibi warez, crack dagıtan siteler reklam içerikli yönlendirmeler, açılır pencereler, aldatıcı tıklama ve download butoları ile dolu. Amaç kaliteli bir içerik, özgün bir site ya da blog yerine tamamen internet çöplüğünde yerini alan özgün olmayan kopyala yapıştır bir site ise Adsense'de hiç şansınız yok. Reklam alabilmek için yetişkin içerik, tıklama ile para kazanma siteleri, telif haklarını ihlal eden içerik bulunduran siteler onaydan geçemiyor. İlk başta standart içerik ile başvurup sonradan içeriğimi değiştirirm demeyin, eninde sonunda Google içeriğinizin farkına varıp sizi Adsense'den atacaktır.


Bumerang gibi sizi sömüren, saçma sapan "platin, altın" gibi içerikle keyfi bir sıralandırma yapmadan kurallarına uyan her siteye reklam alabilirsiniz. 

Öncelikle  www.adsense.google.com adresine girip kaydolun. Kayıt işlemi sonrayı onay süreci biraz uzun olabilir. Onay alırsanız reklam yayınlamaya hazırsınız demektir.


AdSense Kayıt ve Ayarları2. Adımda onay aldıktan sonda Blogger için "Kazançlar" sekmesinden kazançları açın.
Reklamların blog içerisinde nasıl görüntüleneceğini görün. Ve ayarlayın.


Blogger AdSense ayarları

3. İşlemde AdSense'de reklam yönetimi:
Reklamlarım sekmesinden reklamlarınızın durumunu görebilirsiniz. Yeni reklam bildirimi butonu ile yeni reklamlar oluşturun. Ayrıca yeni kanallar ile bütün blog ya da siteleriniz için ayrı reklam bildirimleri kullanabilirsiniz. Böylece reklam gelirleri karışmaz. Reklamlar için raporu görüntüle bağlantısına tıklayarak ayrıntılı gelir istatistikerini görebilirsiniz.


AdSense reklam ayarları
Yayın Mustafa Sönmez'e aittir. Orijinal içerik.

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara