list

İnternetten Nasıl Para Kazanılır? Link kısaltma ve Turbobit

İnternetten Nasıl Para Kazanılır? Link kısaltma ve Turbobit


İnternetten Para Kazanmak
İnternetten nasıl para kazanılır? Affiliate Marketing nedir, Affiliate Marketing ile nasıl para kazanılır? GoogleAdsense, link kıslatma servisleri CPM ve diger kazanç sistemleri üzerine bir yayın okuyacaksınız. 

Para kazanma servisleri:
The best internet money making:

1- Google Adsense şu anda en çok para kazandıran servistir. Her hangi bir e posta ile kayıt olabilirsiniz. Fakat çok keskin şartları var. Tıklama başı para kazandıran sitelere bağlantınız olmayacak. Crack, warez, lisanslı yazılım dağıtmayacaksınız. Yetişkin içerikler olmayacak vb. Para kazanmak için banka hesap numaranızın yanısıra adresinizi tam vermelisiniz 200 TL ödeme eşiğini aştıysanız adresinize aktivasyon kodu gelecek. Bu kodu almak için de 30 TL'yi geçmeniz gerekiyor. "Google AdSense nedir ve Nasıl Para Kazanılır?" başlıklı yazımı okumak için tıklayın

2- Affiliate Marketing  (satiş ortaklığı) bu sistemde CPL  (Cost Per Lead) sistemi ile herhangi bir üye site tarafından yönlendirilen üçüncü taraf siteye kayıt olmak şartı ile her bir üye için 0.25 ile 2.00 TL arası bir kazanç elde elile bilir. CPS (Cost Per Sale) sistemi ile üye site kendi yaptığı satışlardan komisyon alır. Tabii ki çok iyi paralar kazanabilmek için çok iyi bir ziyaretçi kitlenizin olması gerekmekte.

3- Turbobit ve link kısaltma servisleri. Turbobit yüklediğiniz verilerin boyutu ve indirilen verinin yüzdesi üzerinden para kazandırır. Zaten blog sitelerinin Turbobit inadı bu sebepledir. Diğeri ise tıklama başı para veren sistemlerdir. (CPM) tıklama başı para kazanma servisi. Dış linkleri link kısaltma servisine yönlendiren üye site, ana kaynağa ulaşmadan kullanıcıya reklam gösterir ve 5 saniye sonra kaynak bağlantı butonu ile asıl hedefe ulaşılır. Ücreti 1000 tıklama için 2.00 ile 7.00 TL arası değişse de asla vaadedilen miktarlar verilmez. Sayaçlar düzgün çalışmaz.

CPM siteleri: 
Link.TL
TR5.in 
hadf.ly

Diğer Affiliate sistemleri ve satış ortaklığı
Gelirortaklari.com
Reklamaction.com
Adtriplex.com

Zanox.com 
Clickbank.com
Amazon.com
Plimus.com
Cj.com

topshop.com.tr
enuygun.com/affiliate
aff.gittigidiyor.com/aff/index.jsf
greencard724.com/Affiliate/
tu.superbahisaffiliates.com/t/index.aspx?language=tu
ad.hepsiburada.com
bitenekadar.com
kitapyurdu.com/affiliate/default.asp
gcmpartner.com
500affiliates.com
www.hediyedenizi.com/ortaklik.phpBir eleştiri:

Affiliate sistemlerini öven ve ekran görüntüleri ile kazanılan çok uç noktalardaki paraların hesap numaralarına yatırıldığını gösteren siteler insnaları daha çok kazanmaya, hep kazanmaya, ne olursa olsun kazanmaya teşvik ediyor. Çok iyi bir siteniz ve ziyaretçi kitleniz varsa deneyebilirsiniz. Fakat ortalama y ada ortalamanın altındaki siteler için pek işe yarayacağını sanmıyorum. Saadet zinciri gibi size online para vaadedttiğini söyleyen birçok site sadece sizin paranızı ve zamanınızı alır.

Öncelikle blog yazarı olarak link kısaltma servislerinin neden bana tuhaf  geldiğini ve “gereksiz” olduğunu yazmak istiyorum. Öncelikle blog denildiği zaman benim aklıma orijinal içeriğin paylaşıldığı, insanların kendilerini ifade ettikleri günlükler gelir. Bu günlükler herhangi bir konuda olabilir. En büyük ölçüt burada özgün olmaktır. Link kısaltma sitelerinin tek amacı para kazanmak olduğu için tıklanan her link bizi saçma sapan yerlere yönlendirir. Oradan oraya atlar dururuz. Sonuçta istediğimiz kaynağa ulaşamayabiliriz. Benim tavsiyem bu tür sitelere asla girmemek, kazara giriş yaptığımızda vakit kaybetmeden çıkmalıyız. Çünkü kullanıcısını “aptal” yerine koyan bir bloğu neden ziyaret edelim ki!

Kullanıcılar açısından olumsuz yönlerine yukarıdaki son paragrafın bitiminden başlamak istiyorum. “Aptal” terine konulmak şeklindeki benzetmem ağır ama gerçek. Oradan oraya defalarca yönlendirilmek sonuçta ne idiğü belirsiz “.exe” dosyalarını asıl kaynak zannedip çalıştırmak ve güvenlik tehditleri gibi birçok olumsuzluk var. Yani bizi üç-beş kuruş için av yapan bu tür bloglar “çöp” değil de nedir?

Hele bir de dosya barındırma sistemlerinden para kazanmaya çalışan bloglar var ki, çok can sıkıcı. 1 GB büyüklüğündeki bir dosyayı Turbobit’e yükleyip indirme başı kazanmak ise başka bir acayiplik. Bunlar para kazanmak değil, üç-beş kuruş ya da kaç lira ise, insanları “aptal” yerine koymak ve insanları birbirlerinin sırtından para kazanmaya zorlamak olsa gerek. Hani şu doğrudan satış ağı kurdurup, kendi işinizi kurun diyerek her tanıdığınızı her dostunuzu para kazanma kaynağı olarak gösteren zincirleme sistemler var ya onunla aynı mantık.

Blog denince kendimizi ifade edeceğimiz, kişisel web günlükleri ya da diğer ilgi alanlarımızla ilgili web günlükleri açmak,  özgün kaliteli bilgi paylaşımı ile yaşama baktığımız pencereden gördüklerimizi insanlara yansıtmak en güzelidir. Değil mi?

Not: Bu hataya kişisel bir blog olarak ben de düştüm. Sonra hemen hatamı anladım. Tüm blog takipçilerimden özür diliyorum.

"Google AdSense nedir ve Nasıl Para Kazanılır?" başlıklı yazımı okumak için tıklayın 

Mutafa Sönmez ©
Bu yazı özgün bir içeirktir. Alıntı yapılamaz.

Bencil olmayın. Lütfen sosyal medya beğeni ve paylaşımlarında bulunun.

Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara