list

Samsung Galaxy S5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S5
Samsung'un gelecek telefonu olan Galaxy S5 Barselona'da düzenlenen Unpacked 5 etkinliği içinde tanıtıldı. Galaxy S5 ne zaman çıkacak? Diye soran teknoloji meraklıları çok beklemeyecek çünkü Samsung Galaxy S5 Nisan ayında çıkacak.

Galaxy S5'in teknik özellikleri şu şekilde olacak:

Ekran:  5.1 inç piksel, Super AMOLED  
Çözünürlük: 432 ppi, 1920 x 1080 piksel 
İşlemci: Qualcomm 2.5 GHz 4 çekirdekli  
Ram: 2 GB
Kamera: 16 MP,  4K (3840x2160) video kaydı 
Ön  Kamera: tarafta 2.1MP
Galaxy S5 bataryası: 2800 mAh
Bluetooth 4.0 ve NFC
Parmak izi sensörü 
Android 4.4.2 KitKat
Hafıza: 16GB ve 32GB
İki adet flash 
Nem, kalp ve sıcaklık sensörü
Ekran kartı: Snapdragon 800 işlemci

İlk alınan bilgiler bu kadar. İlerleyen günlerde telefonun özellikleri tam olarak açıklanacak. IPhone 6 ile aralarında büyük birçekişme olacak mı? Yoksa Galaxy S5, Iphone 6 yanında başarısız mı kalacak? İlerleyen zamanlarda bunu göreceğiz.
----------
 
Kişisel bir site olarak kişisel yorum yazmak da istiyorum. Çünkü bir teknoloji sitesi değil burası. İnsanları hep yenisini çıkararak tüketime zorlayan bir ticari sistemde, tüketicilerin uyanık olması gerekiyor. Şu anda insanların ellerinde bulunan S3, S4, Iphone 4, Iphone 5 vb. cihazlar zaten mükemmel donanıma sahipken yeni bir telefonun çok kısa bir zamanda çıkmasını çok tuhaf olarak görüyorum. Katlanabilir silikon ekran, şeffaf telefon elektronik teknolojileri dışında üretilecek bütün cihazların bir önceki cihazlardan farkı olacağını sanmıyorum. Bütün yeni cihazlarda Ram, işlemci, ekran çözünürlüğü, kamera zaten en uç noktalarda...
 
  1. Bence Galaxy Note 3 ve Samsung Galaxy S5 karşılaştırıldığında, Bence Galaxy S5, Note 3'ün yanında sönük kalıyor. Ayrıca Galaxy Note 3 root yapmak ve hızını arttırmak yine, s5 performansını katlıyor. Kaldı ki, Galaxy S5 root yapıldıktan sonra, belkide en hızlı telefonlardan birisi olarak yerini alacak.

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara