General Mobile Discovery SD Karta Uygulama Taşıma

General Mobile Discovery kullananlar hem çok şanslı hem de biraz şansız durumdalar. Çünkü 4 GB depolama alanı çok az ve 800 MB gibi çok dar bir alana sınırlı sayıda program yüklemeniz gerekecek. fakat telefonun SD karta uygulama taşıma özelliği ile bütün uygulamalarınızı root işlemine gerek kalmadan hafıza kartınıza atabilirsiniz. ayrıca Clean Master programını da kullanarak bu işlemleri yapmak mümkün. Yine telefonda aynı menüde telefon hızlandırma seçenekleri de mevcut. 

Aşağıdaki ekran görüntülerine bakarak SD katra uygulama taşıma hakkında bilgisahibi olabilirsiniz.

Menüden "Uygulama Yönetisi"ne tıklayın. açılan sayfadan "Yazılım Taşı"ya tıklayın. Ayrıca diğer özelliklere de bakabilirsiniz. 

------------------------------------
Beklenen Discovery Android 4.4.2 resmi güncellemesi geldi tıklayın
---------------------------


En büyük sorun ve telefonu kullanmamak istememin temel nedeni: 4 GB telefon kapasitesi iki parçaya bölünmüş. 1.75 GB'lık kısım kullanılamıyor yani harici bir flash bellek gibi. 2.25 GB'lık alanda 800 Mb'lık bir kısım boş alan Andrid güncellemeleri ve uygulamalara ayrılmış duurmda. Yani telefon belleğine hiç bir şey kuramazsınız, şişer. Bu durum iyileştirilmeli eğer mümkükse ya da 4 GB'lık Discovery alınmamalı. 16 GB'ta da durum aynı mı bilmiyorum.


General Mobile Discovery


Daha iyi bir blog için reklamlara tıklamayı unutmayın.

Konuyla ilgili diğer yazılarım:
General Mobile Discovery İncelemesi

General mobile radyo APK için tıkla 
General Mobile Discovery


Daha sonra yazılım taşıma menüsünden istediğiniz yazılımları SD karta taşıyın. Ayrıca (sağda) Clean Master ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.


General Mobile Discovery SD kart


Mustafa Sönmez © Hakkımda
Bu yazı özgün içeriktir. İzinsiz alıntı yapılamaz. Yayınlanamaz. Sadece bu sayfaya doğrudan bağlantı verebilirsiniz.
Siz de yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

General Mobile Discovery SD Karta Uygulama Taşıma General Mobile Discovery SD Karta Uygulama Taşıma Reviewed by SNMZ on Ocak 07, 2014 Rating: 5

2 yorum:

  1. KitKat güncellenmesini yaptıktan sonra olmuyor herhalde çünkü bende öyle bir şey gözükmüyor

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak...

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.