list

Blogger'da Kategori Nasıl Oluşturulur? (Menüler ve Etiket Sistemi)

Blogger'da Kategori Nasıl Oluşturulur? (Menüler ve Etiket Sistemi)

Blogger Kategoriler   


Blogger'da kategoriler oluşturup belli konuları gruplamak için izlenecek doğrudan bir yol, kısa bir özellik (gadget) bulunmuyor. Etiketleme sistemini kullanarak, blog içeriğini menülerde ya da side bar kısmında göstermek mümkün. Ben burada menülerde kategori oluşturmayı anlatacağım. 

1 İlk "Yeni Yayın" botunu ile yeni bir ayın oluşturuyoruz. Bütün blog içeriği böyle oluşturuluyor. Yayın oluşturma sırasında sağda yayın ayarları bulunur, buradan sayfalar için etiket yazılır. İşte bu kısma istediğimiz kategoriye dahil olmasını istediğimiz ketegori içinetiket yazıyorsunuz. Değişik sayfalardaki aynı isme ait etiketler aynı kategoride aynı sayfada sıralanır. Tabii ki menüden o kategoriye tıklayınca.Blogger'da Kategori Nasıl Oluşturulur?


2 Blogda menüler ve dolayısıyla menülerdeki her bir başlığa tıklandığında ilgili kategorideki içeriğin sıralanmasını isteyeceğiz. Bu işlem için etiketlediğiniz kelimeleri HTML düzenleme durumuna geçerek menü kodlarındaki ilgili alanlara yapıştıracaksınız, hepsi bu kadar.


Blogger'da Açılır Menüler
 

Blogger HTML mod

Bu yayını faydalı bulduysanız beğebilirsiniz.Beğenileriniz blogun büyümesi ve daha çok kesme ulaşabilmesi için çok önmeli.

Mustafa Sönmez ©
Her hakkı saklıdır. Orijinal içerik. Kopyalanamaz.

  1. Hocam videolarınızdaki ses düzeninin kötü olmasından dolayı videolardan birşey anlamadım... Buradaki açıklamanız ise çok kısa olmuş; biraz daha ayrıntılı olsaydı daha iyi olurdu...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yayına ses kalitesi yüksek video ekledim. Umarım faydalı olur.

      Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara