Blogger'da 1 Yıl Bıterken (1 Milyon Ziyaretçi Sayısı)

Blog sistemi  

2009 yılında profesyonel alan adı ile blog yazmaya başladım. 2012 yılında ekim ayında - yenilenecek, harika özellikler gelecek diye bizi oyalayan üstelik 50 TL'ye gold üyelik satan blog servisinden ayrılarak- Blogger'a taşındım. Hani ev taşırsınız ya onun gibi. "Şu eşya eskidi, aman bunu kim taşıyacak yeni evimizde olmasa da olur" der gibi ben de eski blogumdan buraya taşındım. 

İlk başlarda kişisel bir siteydi. Aslında amacım "hayatı kaydet!" sloganına uygun olarak yaşamın renklerini, yaşamdan kırptığımız manzaraları blog yayınlarına çevirmekti. Üstteki paragrafta yazdığım gibi, Blogger'a taşınırken her şeyi taşımadım. Bazı içeriği çıkardım. Şiirler, denemeler, hoşuma giden zamanda yolculuk ve kuantum konularını ( anladığım kadarıyla ki  o kısım da %0,3 olsa gerek) çektiği fotoğrafları, hayata dair halleri konu edindiğim yazılarımı blogumda yayınladım. 

Sonraları kişisel içeriğe, bilimsel yazılara, hayata dair hallere, yaşamın kendisine ne kadar uzakta olduğumu anladım. Kişisel içeriği siz çok değerli blog okuyucularıma, değerli dostlaram sizlere gösterebilmek için ufaktan genel içeriğe giriş yaptım. Sonra korktuğum başıma geldi; kişisel siteden uzaklaştım.

Biraz sitem etmek hakkım diye düşünüyorum. Hadi internette biraz da yaşama dair halleri, bilgiyi, kendimizden bir şeyleri kayededelim. Kişisel bloglar tıklanmayan internet yetimleri olmasın.

1 milyon sayfa ziyaretçi sayısını ilk yılımı bitirirken dolayı duyduğum sevinci siz kıymetli ziyaretçilerimle palaşırken, hepinize teşekkür ediyorum. Birlikte güzel şeyleri "kaydettik" ise ne mutlu bize.

Hoşça kalın!

Mustafa Sönmez
10 Kasım 2013, İstanbul

https://twitter.com/mssonmez 


Blogger'da 1 Yıl Bıterken (1 Milyon Ziyaretçi Sayısı) Blogger'da 1 Yıl Bıterken (1 Milyon Ziyaretçi Sayısı) Reviewed by SNMZ on Kasım 10, 2013 Rating: 5

Hiç yorum yok:

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak...

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.