list

Breaking Bad ve Bir Efsanenin Bitişi

Breaking Bad ve Bir Efsanenin BitişiPazar günü final bölümüyle ekranlara veda eden 9,5 puana sahip son yılların en çekici yazlık dizi filmi Breaking Bad'ı takip eden biri olarak bloguma yazmak ihtiyacı hissettim.

Oldukça kibar bir kimya öğretmeni Walter White'ın kanser teşhisi ile hayatı değişir. Eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte daha önce yapmadığı, heyecan yaşayacağı bir iş olan uyuşturucu yapma işine girer. Kısa sürede meşhur olur Heisenberg olarak tanınır. Ayrıca akıl oyunları ile düşmanlarını alt etmeyi becerir. Tabii ki çok sevdiği ailesi sonunda kendini terkedecektir.

Filme White'a, Heisenberg denilmesinin en büyük nedeni görünmez bilinmez olmasıdır. Kimse nerede olduğunu, hangi kılıkta olduğunu bilemez. Her yerde olabilir. Bu sebeple (benim tahminimce) kuantum fizikçisi, belirsizlik ilkesinin kurucusu, Werner Heisenberg'ten etkilenerek Walter White'ın  adı Heisenberg oldu.

Filmin finali ise iyidi. Beğenmeyenler olsa da bence çok başarılı harika bir finaldi. Her zamanki gibi aksiyon, harika bir görüntü yönetimi ve kurgu final sahnesinde de mevcuttu (dizinin bütününde olduğu gibi)

Fringe'ten sonra izlediğim en iyi dizilerden biri daha bitti. Siz de değişik bir şeyler izlemek istiyorsanız Breaking Bad'i izleyin. Korkmayın Walter White zararsızdır, sadece işler istediği bigi gitmedi. Ailesini korumak zorundaydı.

  1. 3 yıl önce başlamıştım diziye.. Kesinlikle mükemmel bir dizi açıkçası bittiğine çok üzüldüm. Finale gelince spoiler vermeden şöyle diyeyim kesinlikle diziye yakışır bir son olmuş. Nasıl bağlayacaklar diye düşünmüyor değildim ama bağlamış adamlar. Başlamamış olanlara da kesinlikle öneririm. Komedi olarak The Big Bang Theory ve HIMYM dışında Chuck'ı öneririm.

    YanıtlaSil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara