list

Yalnız ve Üzgün Bir Kedi

Yalnız ve Üzgün Bir Kedi

Kedi - Cat   

Kediler... Kedileri sevmeyen çok azdır. Şirin, oyunu seven mırıl mırıl sesler çıkaran o sevimli hayvanar... Bir ip yumağı ile oynayan. Lazer ışığının peşinden delirmişçesine koşan kediler bize hep tanıdık gelmiştir.

Fakat sakin, yorgun, üzgün duran bu kedi dikkatimi çekti. İnsanların çok hoşuna giden deniz manzarasına arkasını dönmüş yorgun bir kedicik, oysa kediler mutlu hayvanlardır. Biz insanlar her canlıyı kendimize benzetiyoruz. İnsanlar gibi hayvanlar da yalnız kalabiliyor belki onlar da üzülebiliyor kim bilir?


Kedilerle dolu bir evde yaşam...

Çocukluğum kediler içinde geçti. Onlarca kedi. Sarı, beyaz, gri, karışık renkli kediler. Hepsi birbirinden şirin, oyunu seven; mırıl mırıl şarkılar söyleyen; bazen de sinirlenip tırmalayan şirin hayvanlar... Akşam televizyon izlerken mırıl mırıl kucağımda uyurdu kedicikler. Evimizde bazen 5-6 tane kedi olurdu. Yavrular büyüyünce isteyenlere verirdik. Uysalı, hırçını, hırsızı çeşit çeşitti kediler. Hele bir Beyaz Kedi vardı ki sormayın, mahalleliyi bezdirmişti hırsızlıkta ondan iyisi yoktu, çaktırmadan büyük bir hünerle et, balık ne bulursa mutfaklardan aşırırdı. Hem de buzdolabından. Sokak kedilerinin içinde en ünlüsüydü. Bizim ev kedilerimizin hatırladıklarımın adları: Tekir, Minnoş, Sarı, Murat ve onlarca yavru... Sarı Kedi ise çok cins bir kediydi kavga edenleri tırmalardı. Özellikle zayıftan yana olurdu, güçlünün üzerine atılır pençelerini geçirirdi...

Mustafa Sönmez ©


Yorum Gönder

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara