list

Akıllı Telefonlar ve Tabletler İçin Ücretsiz En İyi 10 Uygulama

Akıllı Telefonlar ve Tabletler İçin Ücretsiz En İyi 10 UygulamaBu yazıda akıllı telefonler için (Android OS) kullanılan en iyi 10 ücretsiz uygulamayı blog ziyaretçilerim ile paylaşmak istedim. Akıllı telefonlar ile artık bilgisayarda yaptığımız mesajlaşma, sosyal medyada gezinme, e-kitap okuma, dökümanlar oluşturma, video izleme, indirme yapma gibi işlemleri kolaylıkla yapabiliyoruz.

Google Play Market'e gidip isteğiniz app'yi istek listenize ekleyin ardından telefon ya da tabletinizden marketi açın. İstedğiniz uygulama otomatik olarak cihazınıza kurulacaktır. 


Akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz için en iyi 10 ücretsiz uygulama şu şekilde:
Ayrıca akıllı telefon ve tabletler için en iyi oyunlar için tıklayın1 Akıllı telefonunuzun dosya yöneticisi iyi değilse, yetersiz görüyorsanız "File Expert HD" tam size göre. Hızlı, görsel bakımdan çok olan uygulama ile telefon içeriğini görüntüleyebilir ve diğer cihazlara bluetooth, WIFI Direct ile gönderebilirsiniz. Türkçe dil desteği var.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


2 Telefonunuz zamanla kalıntı dosyalar ile, fazla önellek verleri ile yavaşlayabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve açık programları kapamak RAM'den tasarruf etmek için Clean Master uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Clean Master'ile uygulamaları telefonunuzdan kaldırabilirsiniz ya da (telefonunuz izin veriyor ise root işlemi yapışmışsa) harici SD karta taşıyabilirsiniz. Türkçe dil desteği var.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


3 MS Office tarzı ücretsiz fakat çok kaliteli bir ofis uygulaması istiyorsanız Türkçe dil desteği olan  Kingsoft Office tam size göre. Word, Exel, Powerpoint, PDF dosyalarınızı görüntüleyebilir ve yine bu türlerde belgeler oluşturabilirsiniz.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


4 Türkçe-İngilizce, İngilizce Türkçe sözlük istiyorsanız Zen Soft'un sözlüğü kullanışlı ve hızlı.

Play Store'dan indirmek için tıklayınFotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirip paylaşmak için Aviary Photo Editor'ü kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile: Fotoğraflara; efekt verilerbilir, çerçeve ve çıkartmalar eklenebilir, fotoğraflar kırpılabilir. Fotoğraf üzerine yazı yazılabilir. Bütün işlemlerin sonunda yeni ve eğlanceli fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


6 Eğer telefonunuzun ya da tabletinizin kamera yazılımından memnun değilseniz daha az kumlama ve daha parlak çekim yapabilmek için HD desteği olan Camera MX'i kullanabilirsiniz.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


7 Kaliteli bir video oynatıcı arıyorsanız MX Player'ı kullanmalısınız. Bir çok video türünü destekleyen ve video kodlayıcı seçenekleri ile açamayacağınız video yok... Ayrıca altyazı desteği olan MX Player videoları akıcı bir şekilde, takılmadan izlemek mümkün.

Play Store'dan indirmek için tıklayın
 

8 İstanbul gibi 15 milyonun üzerinde kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız otobüs, vapur, tren gibi ulaşım araçlarının hareket saatlerini; nerelerde duraklar olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca haritadan hat güzergâhını ve durakların konumunu da görebilirsiniz. Binbirbit İstanbul Ulaşım uygulaması görsel olarak çok iyi ve kullanışlı bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


9 Fotoğraflarınızı "kolaj"lamak, çerçeve içine almak ya da aynı anda birden fazla fotoğrafı değişik şekillerde konumlandırmak, çoklu çerçeve içerisine alma işini başarıyla yapan Photo Collages Camera uygulamasını kullanabilirsiniz

Play Store'dan indirmek için tıklayın


10  Touch Pal X ve Touch Pal HD (tabletler için) Türkçe dil desteği ve Türkçe sözlüğü ile Android Market'te bulunan en iyi ücretsiz klavye ünvanına sahip. Bütük tuş takımı ve farklı görünüm seçeneklerinin yanısıra gelişmiş kopyala yapıştır özelliği ve yazım düzeltimi, çok kaliteli kelime tahmini özelliklerini barındırıyor. Ayrıca Wave cümle el hareketi ile parmağınızı klavye üzerinde kaldırmadan gezdirerek kolaylıkla yazı yazabiliyorsunuz.

Play Store'dan indirmek için tıklayın


-------
Bu yazıyı beğenerek, paylaşarak ve yorum yazarak katkıda bulunabilrisiniz

İzinsiz yazının tamamı alınamaz. Sadece sayfaya bağlantı verilebilir.

Yazıyı hazırlayan:
Mustafa Sönmez ©

 

  1. Merhaba telefonundan memnunum ama whatsapp video gönderemiyorum.whatsapp durduruldu diyor ve giden video görüntü yok yardımcı olursanız sevinirim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba, telefonunun markası ve modeli nerdir? marka ve modelden kaynaklanan bir problem olabilir. Güncellemer bazen bezı modellerde hataya sebep olabiliyor. Programı komple kaldırıp telefona bıraktığı kalıntıları silip tekrar kurmayı deneyebilirsin.

      Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara