Turkcell Sahte Beni Haberdar Et E-Postaları

Bugün e-posta adresime "Turkcell'li Olmak için 15 TL'ye Asrın Fırsatı" şeklinde bir e-posta geldi. E-postayı açıp incelediğimde Turkcell'in internet adresini taklit eden bir subdomaine benzer e-postasına rastladım. E postaya tıkladığımızda ise dolandırıcıların eline düşmüş olacağız.

Gönderilen e-postadaki e-mail adresi şöyle: "haberdaret@haberdaret.turkcell.com.tr burada bize e-postanın sahte olduğunu kırmızı yazılı alan gösteriyor. Hem Turkcell hem de diğer kurumsal şirketler bu tarz e-posta adresleri kullanmazlar. Doğrudan kendi internet adresleri ile biten örneğin: info@turkcell.com.tr gibi uzantıları kullanırlar.
   
Bu gib durumlarda gelen e-postayı "Spam" olarak işaretleyin ve silin. Böylece büyük bir riskten kurtulmuş olacaksınız.

Son olarak gelen kutunuzdaki e-postaların kaynağını her zaman "yukarıdaki gibi" kontrol edin. Şüphelendiğiniz bir nokta varsa ufak bir Google araması işinize yarayacaktır.

Mustafa Sönmez ©

Bu yazıyı kaynak göstererek alıntı yapabilir ve sayfa altına tıklanacak şekilde bu sayfanın asresni verebilirsiniz.
Turkcell Sahte Beni Haberdar Et E-Postaları Turkcell Sahte Beni Haberdar Et E-Postaları Reviewed by SNMZ on Nisan 11, 2013 Rating: 5

5 yorum:

 1. Hocam güzel dediniz de, öyle bir subdomain kullanılabilmesi için turkcell.com'dan kurulması gerekmiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki, doğru söylüyorsunuz. Ben burada sadece örnek verdim. Turkcell subdomain tipi e-posta kullanmaz, söylemek istediğim tam olarak bu. Yazıyı tekrar düzenliyorum.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Spam olarak işaretlersen bir daha gelmez. Bir de e postadaki bağlantılar tıklamamalısın.

   Sil
  2. Spam olarak işaretlersen bir daha gelmez. Bir de e postadaki bağlantılar tıklamamalısın.

   Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak...

Reklam bağlantıları ve sırf tıklama amaçlı yorumlar yapmasan iyi olur. Çünkü yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanıyor... 😎 Bir de küfür edenler tamam da edin sorun değil. Tehdit edenler bu yaptığınız suç...

Blogger tarafından desteklenmektedir.