list

FVSEK, Telif Hakları ve Blogum

FVSEK, Telif Hakları ve Blogum

Telif Hakları FVSEK
Blogumda yer alan orijinal içerik yani, altında "Mustafa Sönmez" yazan bütün materyaller (yazılı, sesli, görüntülü) tamamen bana aittir. Yine kendime ait olan bütün materyallerde, içeriği oluştururken başvurduğum bütün kaynakları yazının sonunda belirtirim. Bu tür yazıların da bütün telif hakları tarafıma aittir. 

Blogumdaki hiçbir içerik alıntı yapılamaz. İzinsiz yayınlanamaz. Eğer beğendiğiniz bir yayını alıntılamak isterseniz iletişimden bana ulaşın.

Yine sitemde bana ait olmayan materyallerin altında, orijinal kaynağı kesinlikle belirtirim. www.mustafasonmez.com telif haklarına duyarlıdır, telif hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız lütfen iletişime geçiniz. 

Eğer alıntı için izin aldıysanız alıntıları yaparken kullanacağınız şekil şöyle olmalıdır:

İnternet sitelerinden alıntı nasıl yapılır?

1) Yazının sadece bir kısmını alıntılanır. Örneğin sadece 2 paragraf,
2) Yayının devamı için bloga link verilir,
3) Kaynağı açıkça yazmalısınız, bütün sayfa olduğu gibi kopyalanamaz,
4) Özgün yayın sahibinden mutlaka izin alınmalı

ww.mustafasonmez.com Kopyala yapıştır değil, orijinal içerik. | Orijinal içeriğin tüm hakkı Mustafa Sönmez'e aittir. Alıntı yapmak için iletişime geçerek izin alın. Alıntı yapılamaz.  Her hakkı mahfuzdur.© Blogumun %98'lık kısmı tamamen özgündür. Kendi çalışmalarımdan oluşmaktadır.

DMCA.com Protection Status
Blogdaki -kendime ait- içerik DMCA lisansı ile uluslararası telif yasalarına göre korunuyor. İçerik alıntı yapılamaz.Mustafa Sönmez © MMIX-MMXV

  1. Ne yazık ki bizim insanlarımızın çoğu özellikle yeni başlayan blogcular sırf aramalarda ön sıralarda çıkmak için kopyala , yapıştır usulü ile alıntı yapıyor ama çoğu kaynak belirtmiyor daha önce başıma bir kaç defa geldi ve çok moralim bozulmuştu benim emek harcayarak yazdığım yazılarımı sanki kendisi yazmış gibi almış sitesine koymuş bir arkadaş bende tesadüfen görmüştüm iletişime geçip yayını kaldırmasını rica etmiştim aksi takdirde kendisini mahkemeye dahi verecektim çünkü o kadar çok moralim bozulmuştu ama hemen kaldırdı. Bazen bende bazı sitelerden alıntı yapabiliyorum yazdığım konuyu güçlendirmek adına ama mutlaka kaynak göstererek ilgili yazıya link veriyorum. Telif hakları konusunda ülkemiz gerçekten çok gerilerde

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef, kimse kimsenin hakkına sahip çıkmıyor. Kopyala yapıştırcılar ile uğraşmak zor. Ben de rastladım yazılarımın kopyalarına. Epeydir kontrol etmiyorum, ne kadar kopya var diye. Neredeyse bütün blog orijinal diyebilirim. Zaten alıntılarda ise kaynak belirtiyor hatta bizzat yazarından izin alıyorum.

      Sil

G mail hesabın ile yorum yazabilirsin. Ya da "Anonim" seçeneği ile hayalet olarak... İstediğini seç! 😎

Whatsapp Buton Sadece Mobilde Çalışır

Kelimeni yaz ve ENTER tuşunu kullanarak ara