Samsung Bizi Telefon Bataryası İle Dinliyor

NFC Tag   

Aslında bugün şöyle güzel bir yazı hazırlamıştım. Kaç gündür aklımdan o kadar çok düşünce geçiyor ki durduramıyorum. Not defterim (dijital notlar) doldu taştı. Konu başlıklarını yazdığım kağıt parçası da öyle. Günlük yürüyüşümü de yaptım. Saat 22:50 biraz kitap okuyacaktım fakat kitap öyle sıkıcı geldi ki! Daha yaratıcı, değişik şeyler duymak isterdim ama aynı tas aynı hamam konular. Ulan 574 sayfalık kitaba bu yapılır mı? Simyacı'daki gibi her halde kitabı yastık olarak kullanacağım.

Neyse. Gelelim konuya. Facebook hesabımı sileli  hafta oldu. Kurtuldum oh be! Artık bıkmıştım insanların birbirini "durum" yazılarından dolayı yargılamasından. Evet, evet yalan değil insanlar birbirini  tanımadan yargılıyor hatta çok samimi arkadaşlarım bile bile bu gruba katılınca hepsine posta koydum. Yalnız kaldım ama en iyisini ettin. Bu konuyu yazacağım.

Yine konuya gelemedim bak!

Samsun Bataryalardaki (pil) Dinleme Cihazı

Konu şu: Facebook'ta bir video peydah olmuş ve videoda adam Samsun marka bir telefonun orijinal pilinin kaplamasını söküyor. Kaplamanın hemen altında bulunan NFC etiketini göstererek "dinleme cihazı, gizli çip diyor" ve bataryadan söküyor. Amanın gitti NFC etiketi. Amca sen ne yaptın? Ha dersen ki "zaten bir boka yaramıyordu, ben de söktüm" tamam derim. Ama bu bilgisizlik mi? Yoksa dalga geçmek mi anlayamadım. Bir insan bu kadar  bilgisiz olur mu? Araştırmadan, soruşturmadan video çeker de kendisini maskara eder mi? Bir de yorumlar var ki "benim bataryadan çıkmadı" diye... 312K beğeni almıştı baktığım video. Bu kadar mı cahil ve teknolojiden habersiz insanlar yoksa makara peşindeler mi? Eğleniyorlar mı anlayamadım?

Hiç otobüs kartından elektronik eşyalara kadar her yerde var. Hatta artık yazıcılarda bile NFC var. Telefon üzerinden belge/fotoğraf yazdırmak çok kolaylaştı.

Neyse. Umarım insanlar NFC etiketini casus dinleme cihazı sanıp da sökme işlemi sırasında pili patlatmaz. Milleti kandırmayın. Gidin başka eğlence bulun kendinize. Youtube'da da türemiş bu videolar. Allah sonumuzu hayrede. Pil sökme çılgınlığı başlamazsa iyidir. Adam bir de dini törenle söküyor pili ulan bari mevlid okutsaydın ):

Eğer gerçekten NFC etiketini dinleme cihazı sanılıyorsa, düşünce dünyamızın haline ağlamak gerekir. Bence makaradır makara... Artık olay iyice büyüdü...

Mustafa Sönmez ©
Bu yayın orijinaldir. Alıntı yapıp ne yapacaksın. Yine de alıntı yapma.

Yorumun ne bu konu hakkında?

İşte iki hatta 3 video :)Küfredeceğim yoksa şimdi gidiyorum arkadaş ben...

Samsung Bizi Telefon Bataryası İle Dinliyor Samsung Bizi Telefon Bataryası İle Dinliyor Reviewed by SNMZ on Mayıs 26, 2015 Rating: 5

3 yorum:

 1. Hem güzel hem tehlikeli bu teknolojiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlar sorgulamadan, araştırmadan pilleri söküyor. Nasıl bir bilgisizlik bu anlamadım... Patlatacaklar sonra...

   Sil
 2. 312K mal varmış güzel ülkemde. Hayır Samsung seni dinleyip napsın, sanki cia veya fbi ajanı bu bataryayı sökenler. Devlet sırrı taşıyorlar sanki. Telefonla arkadaşına sövüyondur en fazla onu napsın samsung. İşin ilginç tarafı o nfc özeliğine bilmeden para veriyorlar üzerine korkup söküyorlar. Yazık ya bunlara verilen teknolojiye yazık. Verin bunların eline teneke çalsın gezsin bunlar.

  YanıtlaSil

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.