Blog Yazarlarına İki Duyurum Var (İki Proje)

Blog   
Bu yayında bir blog yazarı olarak iki duyurum olacak. Umarım bloglar bu proje ile biraz daha renklenir. Şimdi projeden bahsetmek istiyorum. Aslında çok basit fakat etkili olacağını düşünüyorum. 

Okuma notlarımı, şiirlerimi ve yazdığım bütün içeriği, blogda yayınlanan ya da yayınlanmayan, kitap haline getirerek Google Play Market ve Google Kitaplar üzerinden yayınladım. Toplamda 5 kitap oluşturdum. 3 tanesini de daha sonra yükleyeceğim. Buradan bakabilirsin. Ayrıca Wattpad yüklemelerine de başladım.


Tam da bu esnada aklıma şöyle bir fikir geldi: 

Blog yazarları olarak, blog içeriğinden, yazılarımızdan en çok sevdiğimiz yayınları toplayıp kitap haline getirip Google Kitaplar'da ve Wattpad'de yayımlamak acaba nasıl olurdu? Evet, projemiz bu. Projeye katılacak her blog yazarları 2 yazı gönderecekler ve kitap bu şekilde tamamlanacak. Daha sonra kitabın dizgi, kapak işlerini ben bitirip Google Play ve Wattpad üzerinden yayınlayacağız. Siyasi içeriği olmayan yazılar olacak. Yazı başlığı altında blog adresi ve blog yazarının gerçek/takma adı ile makaleler yayınlanacak.

Sistem oldukça basit. Karmaşık kurallar yok. Jüri ile yazı seçme saçmalığı yok. Çünkü jüri zaten objektif değildir; kendi zevkine uygun ne ise onu seçer. Ben yarışmalara her zaman karşı oldum. Blog özgürlüktür.

Siyaset içermeyen her türde yazı projeye dahil olabilir. Yazı başında blog adresi, blog yazarının adı/takma adı, blog sloganı da yer almalı ki proje amacına ulaşabilsin. Okurları kişisel bloglara yönlendirmek, meraklandırmak asıl amaç.


Yeni proje ve katılımak ve güncel katılım şartları için tıklayın

2. Duyuru

Google Play üzerinden yayınladığım/yayınlayacağım kitabımın 2. kısmını blog ve blog yazarlığı yazılarıma ayırdım. Bu bölüm için bir de blog listesi oluşturmak istiyorum. Bu bölüm için blog adresini ve bir kaç kelime ile slogan ya da  blog başlığını gönderirsen kitaba ekleyebilirim.

Not: Yazılarınızı not defterinde ms.snmz@yandex.com adresine gönderebilirsin. Türkçe yazım kurallarına dikkat edersen benim tekrardan düzenlememe gerek kalmaz. Ad/takma da; blog adresi; blog sloganını da yazmayı unutma.

Katılacak blogger yazarları aşağıdaki yorum panelini kullanabilir. Önerilerin çok önemli bunu biliyorsun. Fikrin ile katkıda bulun e mi? Soru ve toplu iletişim için daha kolay olacaktır. 2. duyuru için blog adresinizi yine yorum paneline yazabilirsiniz. İçerik uygunsa ekleyeceğim.

Bu yayını ağır baş zonklaması ve migren ağrıları sırasında yazıyorum. Anlatmak istediklerimi tam olarak anlatabildim mi acaba?
Bana göre kişisel blog ve yazmak; kendimiz ve çevremizin bilinç seviyesini yükselterek modern bilgiye zihnin o enginliğine ulaşmak demektir.  Bilerek, farkına vararak sorgulayıp okuyan insanlar  kendi medeniyetlerini yükseltecek bu kesin. Burada ufacık bir yazıda yazmaya, okumaya dair bir şeyler yazmıştım sen de katılır mısın bilmem?

https://db.tt/UUnkm9i9 (Akşam Çayı kitabnın son kısmına ekledim PDF)
https://play.google.com/store/books/details?id=NLMsCQAAQBAJ (Akşam Çayı, son kısımda)Yeni proje ve katılımak ve güncel katılım şartları için tıklayın

Blog Yazarlarına İki Duyurum Var (İki Proje) Blog Yazarlarına İki Duyurum Var (İki Proje) Reviewed by SNMZ on Mayıs 23, 2015 Rating: 5

67 yorum:

 1. Fikir güzel, proje geliştirilebilir. Wattpad seçeneğinide eklemelisin. Orada da baya okur toplayıp, daha hızlı yayılırsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için teşekkür. Tavsiyeler çoğaldıkça daha iyi olacak. Hastayım dünden deri iyileşmeyi bekliyorum tavsiyeni gözden geçireceğim, iyi fikir ;)

   Sil
 2. Bu projeye seve seve katılırım. Hikaye, deneme şeklinde yazdığım yazılardan iki tane yazı seçip göndermeye çalışacağım. Bu arada geçmiş olsun. Blogum http://hayalikelimeler.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Yukarıdaki mail adresine yollayabilirsin. Blogunda en kısa zamanda ziyaret edeceğim. Bu arada bu projeyi diğer blog yazarlarına da duyurabilirsin.

   Sil
 3. çok güzel bir etkinlik ki bu. ama ben hikaye felan yazmıyorum da diğer arkadaşlara duyurayım. benim yazılarımdan da belki bişiler çıkar bilemiyorum *-*
  geçmiş olsun yaa migren çok fenadır. umarım iyisindir şimdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her hangi bir kişisel yazı olabilir. Her türde olur. Sadece hikaye olması gerekmiyor.

   Sil
  2. Hala var ağrılar 3 güne tamamen geçer. Ara ara bakıyorum bloga falan. Işık ses daha beter ediyor.

   Sil
  3. off yaa çok kötü :(
   iyileşince migren konulu post yapsana internette en çok aranan kelimedir herhalde migren. epey bir hasta var. ilacı da var ama işe yaramıyor herhalde :( neyse çok uzun yazıp migreni kötüleştirmiyim. tekrar geçmiş olsun ve bu güzell etkinliğinde sana kolay gelsin ;)

   Sil
  4. İlaç bir işe yaramıyor, kullandım. Tedavi ile uğraşmayı da istemiyorum ama doktorun kapısı yine göründü. Hafifledi son zamanlarda iyice hafifledi önceden beynimi deliyordu. Bununla ilgili bir yayın düzenleyebilirim. Daha önce "Günce" bölümünde bir hatalık var zaten, revire döner buraya yazsam :)

   Sil
 4. Mustafa bunu Deeptone arkadaşımıza söylesene duyursun onun çevresi geniştir. duyuru yazıları da yayınlıyor, yardımcı olur bu konuda.

  YanıtlaSil
 5. Ben genelde kitap tanıtımı yapıyorum,bu tarz bir yazı varmıydı ki bende:)Bloğuma bir bakayım.Güzel proje.

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir etkinlik olmuş, yukarıda ''kalıma şöyle bir fikir geldi'' burada aklıma yazacaktın sanırım , bir şey sormak istiyorum gönderdiğimiz yazılarımız altında e-kitap olduğunda blog adresimiz olacak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, zaten amacım blog adresleri ve istelerse blo yazarının adı ile blog sloganı ve kısa bir blog tanıtımı ile (çok kısa 3-4 satır) birlikte yayınlamak. Böylece proje gerçek anlamına ulaşmış olacak. Yazım yanlışını düzeltiyorum.

   Sil
  2. Cevap için teşekkür ederim , Blogunuzu Kreatif Başkan sayesinde keşfettim iyiki de keşfetmişim. kişisel bloglar benim vazgeçilmezimdir, Akşama doğru inşallah 2 adet yazımı göndereceğim resimde olsun mu yazılarda

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim. Ben de senin bloga bakınıyorum ;) kişisel bloglar her zaman yaşamın ve insan bilincinin en saf halidir. Resimler sayfa yüklenmesini zorlaştıracağı için eklememek daha uygun gibi, uygunsa resimsiz olabilir.

   Sil
 7. Merhaba, benimde gönderebileceğim hikayelerim var, iklimlerinsesi.blogspot.com Fatmagül Kırcı, haberlerinizi takip edeceğim ayrıca teşekkür ederim sayenizde ben de bu dünyanın nasıl işlediğini anlamaya çalışıyorum.Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, teşekkür ederim. Yazıları (hikaye, deneme her türde olur) ms.snmz@yandex.com adresine gönderebilirsin. Ayrıca blog adreslerini Google Play ve diğer platformlarda oluşturduğum Akşam Çayı kitabının blog dünyası bölümüne de ekleyeceğim. da ekleyeceğim.

   Sil
 8. Ne güzel bir proje. Kreatif Başkan iyi ki beni de buraya yönlendirmiş. Ben de yeni yeni hikayeler yazmaya başlamıştım. Hatta daha geçen gün hikayemin ikinci bölümünü yayınlamıştım. Hikayelerimi de bilgieksenim.com dan okuyabilirsiniz. Eğer uygunsa sizin için de isterseniz oradan kopyalarsınız, isterseniz de ben mail gönderebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Etkinliğe hoşgeldin! E posta olarak göndermen de fayda var daha düzenli olur. Ayrıca Play Kitaplarda "Akşam Çayı" kitabının son bölümüne de blog adresini yazacağım.

   Sil
 9. Bende katılmak istiyoruuummmmm katilacagiiimm! ☺

  YanıtlaSil
 10. Yanıtlar
  1. Selam,
   Hoşgeldin proje için ms.snmz@yandex.com adresine yazını gönderebilirsin. Güzel bir blog yazarları buluşması olacak.

   Sil
 11. Bizim de katkımız olsun öyle değil mi?
  mail olarak yolluyorum. bu aralar pek giremiyorum, bana bilgi verirsen memnun olurum yine mail yoluyla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Tabii ki katkıda bulunman çok önemli. E posta ile ve buradan haberdar edeceğim. Daha kitap adı var. Onu unuttum. Ad için teklifleri de yazalım buraya.

   Sil
 12. sevdim. duyurayım ben de bu düşüncelerini. vadpad düşünceni sevdim özellikle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, senin de duyuru yapman çok etkili olur. Ben de sana iletecektim denk geldi. Wattpad fikrini benim değildi sonradan ekledim "kedi dedi"nin tavsiyesiyle ekledim, güzel de oldu. Google Play üzerindeki de güzel olacak.

   Sil
  2. kreatif söledi şimdi bana gelip. kedi dedi de yeni arkadaşım yaa :) ikisi de güzel olur. vatpedde yazmaya başlıcam üşeniyodum. bak iyi oldu be etkinlik havaya gireriz :)

   Sil
  3. Evet, yazmak güzeldir. Hepimiz için güzel oldu...

   Sil
 13. Bu kadar gönüllü blogger'a ulaşıyor olmak gerçekten çok güzel, en başından beri olduğu gibi iyiki bende bu işin içinde olmuşum :D Güzel olacağa benziyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Mustafa çok güzel. Zaten senin katkın büyük. İlk seninle konuştuk bu projeyi. Henüz üç katılım oldu. Hadi arkadaşlar e posta adresine gönderin yazıları. Bu arada kitaba bir ad bulmalıyız.

   Sil
 14. Selam,

  Proje cok harika bencede. Blog kültürüne dahil olmuş kişilerin hepsi tarafından sevilecek bir proje. Benim blogumdada hikayeler var. Yine beklerim bloguma. Gmail adresiniz varmidir peki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Yeni bloglar tanımak gerçekten çok eğlenceli. Hepsi farklı bir dünya... Sen de projeye katılabilirsin. ms.snmz@yandex adresine gönderebilirsin. Gmail e posta kutusu çok kalabalık olduğu için orayı tercih ettim. ms.snmz@gmail.com bu projeden sonra 2 proje daha düşünüyorum. Umarım bu başarılı olur...

   Sil
 15. duyurdum şimdi. hadi hayırlısı :)

  YanıtlaSil
 16. blogunu deeptone sayesinde kesfettim cok güzel fikirlerin var gercekten buarada geçmiş olsun umarım geçmiştir migrenin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün iyileştim. Yorum için teşekkürler, elimden geldiği kadar aklımdan geçenleri yazmaya çalışıyorum.

   Sil
 17. Ben de deepten duydum hemen geldim katılmak isterim..Takipteyim sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin.... Ben de çok güzel bloglar tanıdım bu sayede....

   Sil
 18. baksana ne dicem. şöyle yapsan olur mu. blogumdan hoşuna giden bir yazımı alabilirsin. blog adresim de belli işte zaten. tanıtım da, deneme, öykü, eleştiri tarzlarında aşk sanat yaşam insan üzerine yazan bir blogçu deep işte. :)

  YanıtlaSil
 19. Merhaba,
  Ben de şimdi deep sayesinde gördüm bloğunu. İyi ki var:))
  Sayesinde bu yazını görme şansım oldu. Ben hikaye tarzında yazmıyorum, konuşurcasına yazıyorum hatta. Eğer olur dersen ben de yazı yollamak isterim sana;)
  Bu arada kesinlikle çok hoş bi fikir.. Yukarıda yazmışsın ya 'basit ama etkili olacağını düşünüyorum' diye, önemli olan o basit dediğimiz şeyleri de uygulamaya koymak bence;)
  Gülüşlerle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Bütün blog yazıları değerlidir. Önemli olan senin bu projeyi değerli görüp katkıda bulunman. Yazını, iki yazı da olabilir, ms.snmz@yandex.com adresine gönderebilirsin. Blog adresini yazmayı unutma. Katılımın için teşekkür...

   Sil
 20. ne guzel boyle farkli fikirlerin olmasi,blogunu Kreatifim Baskanim sayesinde kesfettim devamini sabirsizlikla bekliyorum, bakarsin ben de katilirim bikac yazimla ama benimkiler oyle profesyonel yazi deneme oyku felan diil soliim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, zaten öykü olması gerekmiyor. Blog yazarlarının kendilerini ifade ettikleri bir yazı olsun yeterli. Şu anda 7 kişi yazı gönderdi. Umarım çoğalır.

   Sil
 21. Google Play üzerinden yayınladığım kitabın sok kısmını Blog üzerine yazılarıma ayırdım ve yine burada yorum yazan blog yazarlarının blog adreslerini de bölüm sonuna ekledim. Ayrıca diğer proje için 7 yazı geldi. Daha fazla yazıya ihtiyacımız var. Dolu dolu bir kitap olsun istiyorum.

  https://db.tt/UUnkm9i9 (Akşam Çayı kitabnın son kısmına ekledim PDF)
  https://play.google.com/store/books/details?id=NLMsCQAAQBAJ (24 saat içinde yenilenir)
  Wattpad'e de en kısa zamanda ekleyeceğim. Çok vakit alıyor...

  YanıtlaSil
 22. Fikir guzel ama yazilarimiz hangi konuda ve şiir hikaye gibi mi olacak .

  YanıtlaSil
 23. Evet. Şiir, öykü, deneme her türde olur. Şu sayfaya bak yeni duyuru burada. http://www.mustafasonmez.com/2015/05/onlarn-oykusu-projesi-blog-yazarlar-icin.html

  YanıtlaSil
 24. Üstad, güzel olmuş amma velakin, blogumun ismini yanlış yazmışın. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, şimdi gördüm. Düzeltip tekrar güncelliyorum.

   Sil
  2. Teşekkürler. Bende en kısa zamanda, projenize destek vermek amaçlı bir yazı yazacağım bloğumda.

   Sil
 25. Güzel fikir Katılmak da isterdim ama yazılarım uyar mı bilmem...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, yazılarını gönderebilirsin. Şu anda çok az katılım var. Kitap olacak seviyeye henüz gelmedi. Pek ilgi görmedi sanırım...

   Sil
 26. Sevdim projeyi bende katılmak isterim. En yakın zamanda mail gönderirim!~
  Blog: cnbusra.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, projeye katılımını bekliyorum. Makale gönderim sayısı çok az. Umarım temmuza kadar kitap olacak seviyeye erişir. Ayrıca blog listesini güncelledim. Google Play Kitap üzerindeki kitabıma ekledim ayrıca blog listesini blog hakkında Google Play üzerine ekleyeceğim kitaba da alacağım.

   Sil
 27. Mustafa Bey, projeniz gerçekten ilgi çekici ve blog yazarları için yararlı olacak. Blog yazarlarının birbirini desteklemesi için yapılan projelere hep saygım vardır, keza Blogumu Tanıt'ı bu yüzden oluşturdum. Projeye katılmak isterim, fakat vakit sıkıntısından dolayı biraz gecikebilir. Başarılar dilerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam,
   Katılım ve desteğin için teşekkür ederim. blogumutanit.blogspot.com güzel düşünülmüş bir blog. Blog yazarlarının birbirini tanıması çok güzel. Ben de en kısa zamanda tanıtım yazı göndereceğim. Blog için bir yayın da gelecek hafta yayınları arasında olacak. Proje için 1 Temmuz son gün. Şu anda katılım çok az. Umarım yeni duyurular ile katılım kitap oluşturacak kadar çoğalır. Katılım tarihini uzatabiliriz de.

   Sil
 28. Çalışma çok güzel ta ilk yayınladığınız günden beri aklımda lakin işlerim dolayısıyla biraz yoğunum birazda rahatsızım o yüzden dolayı bu çalışmayı canı gönülden destekliyorum. Aklımda daha geniş kapsamlı güzel fikirler yatıyor inşallah bu etkinliğe yetişemesem de ilerleyen zamanlarda (Tahminen temmuz ayı ortaları gibi müsait olurum) büyük bir katkı sağlamak birçok insana ulaşmak noktasında inşallah yardımcı olabilirim.

  İnanıyorum ki; başarı yolunda emek sarf edip atılmış bir adım, ilerleyen zamanda çok büyük başarıların altında imzasını taşıyacağı kanaatindeyim. Gerek sosyal medya hesaplarıyla gerekse farklı platformlarda bu konun destekçisi olmaya gayret göstereceğim.

  Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için teşekkür ederim. Katılım çok az oldu. Kitap oluşmayacak kadar az. Umarım artar. Temmuz sonuna kadar bekleyeceğim.

   Sil
  2. Mustafa bey biraz bekleyin derim. Umudunuzu da asla kaybetmeyin. Madem temmuz sonuna kadar bekleyeceksiniz ben size destek olacağım.

   Sil
 29. Sevgili deeptone'un yazısı ile haberdar oldum sizen. Takipteyim sizİ. Öykü, anı, denme, gezi ve köşe yazılarım ile yalnızca kendi çektiğim fotoğraflardan oluşan blogum www.acemidemirci.blogspot.com adresine beklerim. Dünya kadar yazım yani çalışmam var blogumda. Hüdaydalı selamlarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, yorum için teşekkür ederim. Maalesef projeye yeterli katıkı olmadığı için iptal etmek zorunda kaldım. Aradan neredeyse 1 yıl geçmiş. Blogunu en kısa zamanda inceleyeceğim.

   Sil
 30. Merhaba Mustafa çok güzel bir proje ben de iki yazımı göndererek katilmak isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selam, projeye katılım olmadığı için tarihin tozlu rafların kaldırıldı. 2. tekrarda da maalesef katılım gerçekleşmemişti...

   Sil

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.