Uzaylılar Türkçe mi Konuşuyor? Bakireler Ömrü Uzatır mı?

Alien - Uzaylı - UFO    
Tüm absürt öğretilere ithafen;

Bugün uzaylıların Türkçe konuştuğuna dair haberler etrafta dönüp duruyor. Haber siteleri bu işi çok sevmiş olacaklar ki bu kadar ilgi gösterdiler. Belki de Osmanlı Türkçesi konuşuyorlar. Kendimizi komik duruma düşürmek ne de kolay değil mi? Böyle absürt bir haber içim "osuruktan" demek yerinde olur. Galiba haber editörü ya da haberi çıkaran ilk kaynak biraz eğlenmek istemiş olamaz mı?

Uzaylılar Nasıl Konuşur, Dilleri Nasıldır?


Türkçe çok yalnız bir dil. Aslında dilimiz güzel. İnsan dilini sevmez mi? Ama maalesef şu bir realite ki dünyada bir geçerliliği yok. Hatta bir çok internet servisi ne dilimizi ne de ülkemizi destekliyor. Türkçe'yi önce bir dünyaya konuşturalım diyeceğim ama daha biz konuşamıyoruz dilimizi... Hele bir de ölü dil Osmanlıca'dan kurtuluş bekler olduk ki o da ayrı bir konu...

Şimdi gelelim diğer habere...

Tableti açıp söyle haberlere bakmak isterken. Hangi akla hizmet ettiğini anlayamadığım Gazete Vahdet denilen internet sitesinin yine hangi akla hizmet ettiği bilinmeyen absürt bir yazısını gördüm:

Ömrü uzatan 4 şey evet başlık böyleydi. Din adamları insanları özgür düşünmeye, çağın bilgi seviyesine göre onların akıllarını realite ile aydınlatmalı. Absürt ve tuhaf Orta Çağ'ın karanlıklarından hortlamış ve günümüze gelmiş tarzda fikirleri savunmamalı. Bilimsel düşünme insana doğruyu ve yanlışı en gerçek biçimde bulmayı öğretir. Zaten anlatılanlar hep falancanın, filancanın rivayeti; falanca Allah dostu (sanki biz Allah düşmanıyız) havada kaçan kerametli evliyanın muhteşem kitabından, akla zıt ve cağın bilimsel ralitesine aykırı, alıntılardan ibaret.


Dinin Kaynağı Nedir?


Refarans gösterdikleri kişilerin bu sözleri söyledikleri bile malum değil. Ki ben inanmıyorum, bu sözleri "ilmin kaynağı" dedikleri Halife Ali'ye yakıştırmaları da ayıp. Böyle bir şeyin söylenildiğine inanmak mümkün değil. Söylese bile böyle realiteden uzak bir öğretiden kaynak olmaz. Bunun adı din değildir. Dinin resmi ve tek kaynağı Tanrı'nın Kitabı'dır. Bu sözlerin insanın düşünce olarak, insan olarak bir üst seviyeye çıkmasında hiçbir faydası yok. Fikir ve inanç dünyamıza; üst seviyede bir medeniyet olmamıza bir faydası olmayan konuların gündemde olduğunu görmek gerçekten üzücü. 

Aklımız ele geçirilmiş durumda. Uzaylılara gerek yok.


Cübbeli Ahmet   

Bakireyle evlenmek ömrü uzatır

Neyse çok uzatmaya gerek yoktur işte o 4 şey. Bunu adı din değil... Uydurma şeyler. Din insanı düşünmeye, bilerek şuurlu bir şekilde yaşamaya davet etmeli.

"Haz­re­t-i Ali Efen­di­miz 4 şey ömür art­ı­rır bu­yu­ru­yor. Bun­lar: öğ­le vak­tin­de el­ma ye­mek, ba­ki­rey­le ev­len­mek, akan su­da yı­kan­mak, so­la doğ­ru uyu­mak­tır. Çün­kü so­la doğ­ru ya­tın­ca kalp ra­hat­la­dı­ğı için ömür uzar. “Ho­ca Efen­di sen bi­zi ça­buk mu gö­tür­mek is­ti­yor­sun da sa­ğa ya­tın di­yor­su­n” di­yen­le­re ce­va­ben; za­ten az yer, sa­ğa ya­tar­sa­nız so­run yok, uzun ya­şar­sı­nız."

Aydınlanmanın tek yolu: düşünüp eleştirip; inancımızı sorgulayıp; körü körüne hiç bir şeye bağlanmayıp; çağın modern fikirlerine göre olayları değerlendirmektir, diyorum.

Mustafa Sönmez ©
Lütfen yorum yapmayı unutmayın... 


Uzaylılar Türkçe mi Konuşuyor? Bakireler Ömrü Uzatır mı? Uzaylılar Türkçe mi Konuşuyor? Bakireler Ömrü Uzatır mı? Reviewed by SNMZ on Mart 26, 2015 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.