Sonunda Bunu Yaptılar! İstibra Otomatı ile Mutlu Penisler

Tüm absürt kuralla ithaf edilir...

Sevgili blog okurlarım biliyorum son zamanlarda farklı konulara değiniyorum. Fakat yaşamın içinde güzellikle ve kaydetmeye değer şeylerin dışında birçok absürt şey de var. Ben de isterim ki doğadan, bahar mevsiminden ve gördüğüm, gönlümü hoş eden şeylerden bahsedeyim... Gel gör ki öyle çok saçma sapan ne olduğu belirsiz fikirler ve icatlar ortaya çıktı ki bunları geçmeden bunları elimizin tersi ile itmeden yaşamdan zevk almak mümkün değil ki!

Daha önce helal gıda ile ilgili absürt durumları şurada ve şurada iki ayrı yayında yazmıştım bakabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak "saçmalardan seçmeler" bölümüne de bakabilirsiniz.

İlk absürt durum

İstibra nedir?

İstibra; (öncelikle bir saçmalıktır) Tuvalleten sonra 40 adım (neye göre bu adımlar icat edildi?)yürümek ya da 5 dakika (bu süre neye göre?)beklemek sureti ile içerde kalan idrarı dışarı atmaktır. Erkeklerin işedikten sonra fizyoloji gereği bir parça idrarın her zaman içeride kalır. Fakat dini bir kural olarak abdestin ve ibadet etmeye mani gösterilen bu duruma dedil sadece uyduruk hadisler ve falanca filancanın verdiği fetvadır. 


Dinde yasa ve kural koyucu sadece Tanrı'dır

Oysa islam inancına göre dininde kural koyucu ve yasa belirleyici sadece Tanrı'dır. Bunun haricinde peygamberler yasa üretemezler; hariçten bir dini kural oluşturamazlar. Yani Kur'an'da yok diye hadise bakalım, icmaya bakalım, alimlere bakalım diye bir şey söz konusu değil. İstibra bir uydurmadır.

İstibra mendili ve istibra otomatı


İstibrasız abdest ve namazın olmadığı bir mezhepler topluluğunda harika bir fikir bulundu. Mendilimsi bir kılıfı penise takarak ne yapıyoruz istibradan kurtuluyoruz. Kondom benzeri bir şey. Ve bunun için otomatlar ve dağıtım yapacak genç girişimciler aranıyor. Hani tuvaletlere prezervatif otomatları vardır ya aynen onun gibi tuvaletlere, özellikle cami abdest alınan tuvaletler, bu makinelerden kurarak paraya para demeyecekler. 

Önce istibra denilen bir şey uyduruldu. Yüzlerce yıldır bu uydurma gelenek dinselleştirildi ve şimdi de süper bir taktikle ticarete mal edildi. 
Her zaman dediğim gibi yine diyorum: Düşünüp, eleştirerek ve çağdaş bilim ve bilginin ışığında inancımızı (artık inandığımız her ne ise) pekiştiriyor isek cehaletten ve kullanılmaktan kurtuluruz.

İstibra mendili otomatı    

En faziletli ad hangisidir?

Al buradan yak! Say say bitmez bu absürt fikirler. Fazilet: erdemli yaşamaktadır. İnsanların hakkına, malına, ırzına tecavüz edip onları köleleştirmemektir. Adın, faziletlisi ve kötüsü de icad edildi.

Kur'an kimsenin adıyla ilgilenmez. İstibra ile ilgilenmez. Toplumsal dayanışma ve insan haklarından bahseden niye yok? Rüşvetten, insanların emeğini ve kaliteli çağdaş yaşam şartlarını gasp edenlerden niçin bahsedilmiyor. Kur'an içtimai meseleleri önemser. Çünkü bir toplumu sağlam bir medeniyet yapan kişiler arası ilişkilerdir. Tuvalette isdibranın; benim adımın Mustafa ya da Michael ya da Taş, Kaya, Ateş olmasının toplumsal ilişkiler bağlamında hiç bir faydası yok ki!

Tanrı, insanın adına göre değil; erdemli olup olmadığına ve kendisinden başka bir irade olmadığına inanıp inanmadığına göre insanı değerlendirir.

Mesela Cübbeli'ye göre: Ahmet, Mahmut gibi "hamd" kökeninden adlar ve Abdulrezzak (rızk verenin kulu) Abdulkadir gibi Allah'ın 99 adının ününe "abd" eki getirilerek oluşturulan adlarmış. Bir de peygamber adları... Akıllara zarar. Bu Araplaşmak bu insnaları tek tip yapmak bu uyduruk şeylerle insnaları oyalamak demektir.

Kaya, güneş, yaprak, toprak vb. adların konulmasının dinen sakıncalı olduğunu söyleyenlerin delilleri kendi uydurdukları hadisler ve yine kendi fetvalarıdır. Sonra şu Arap adlarının manalarını iyi düşünsün bu fetvayı verenler.


İsimlerin anlamları


Betül: Bakire, erkekten çekinen
Büşra: Müjde
Cemre: Ateş
Esra: Hızlı
Hatice: Erken doğan kız çocuğu
Hacer: Taş, kaya
Aziz: Sayın
Bedir: Dolunay
Bedri: İçi altın dolu kese
Bekir: Bakir, yeni doğmuş
Celal: Büyük, ulu
Bilal: Su gibi ıslatan
Şemsi: Güneşe ait olan

Bu liset uzar  da uzar...


Mustafa Sönmez ©
Bu yayın tamamen orijinaldir. Başka yerde yayınlanamaz.
Düşünüp, eleştirerek ve çağdaş bilim ve bilginin ışığında inancımızı (artık inandığımız her ne ise) pekiştimedikçe; başkalarının elinde oyuncak oluruz.


Sonunda Bunu Yaptılar! İstibra Otomatı ile Mutlu Penisler Sonunda Bunu Yaptılar! İstibra Otomatı ile Mutlu Penisler Reviewed by SNMZ on Mart 02, 2015 Rating: 5

6 yorum:

 1. Benim ismim Emre buna bir şey bulmuşlardı bende böyle saçma şeylerle uğraşmayın diye geçiştirmiştim... bazı ibadetleri yerine getirmesen bile Allah için en önemli şey Allah'a şirk koşmamak - Vatanına milletine yararlı birisi olmak- ve ahlaklı olmak herşeyin başında gelir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok doğru bir tesbit Emre. İnsanlar düşünmeyi, eleştirmeyi bilmiyorlar. Oysa bilgi çağındayız.

   Sil
 2. Bi' de isim muhabbetinde sırf Kuran'da geçiyor diye saçma isimler vermek çıktı.

  Kuran'da yok, hadise bakalım, icmaya bakalım nasıl bir kafa anlamıyorum zaten. Hadi okumamışsın anladım. Okusan eksiksizdir, tamamlanmıştır diye Kuran'da geçtiğini görürdün zaten. Adamın kafası Allah unutmuş, peygamber de unutmuş, hacı hoca söylemiş gibi çalışıyor.

  Kuzenimle bu konuyu tartışıyorduk bir ara. ''Kuran'da namaz kılacağımız yazmaz, o zaman hadislere bakmadan nasıl yapacağız'' demişti. '' İçeriğini sana bırakmış olamaz mı? Sana git kuyruğa gir, ekmek al dediğimde, kuyruğa girersin.Elimi nereye koyayım, dükkana girerken hangi adımı atayım, ekmeği ne şekilde isteyeyim diye düşünmezsin. Kuyruğa girer, parayı ödersin, gerisi sana kalmış. Hem saatleri yazıyor, rüku yazıyor, secde yazıyor.'' dediğimde çarpılacağımı söylemişti :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, Kuran'da duyduğu bir kelimeyi "abi Kuran'da geçiyor" savunanlar var. Bu konular yüzünden bozuştuğum uzun yıllardır tanıdığım çok samimi arkadaşlarımın aslında ne tehlikeli tipler olduğunu anladım. Gerçi onlar küfredip durdular, hakaret... Çünkü fikirlerini ve uydukları dini cemaati ilah kabul etmişlerdi.

   Bu konuyu tartıştığım kişi, güya çok bilgili ya, "namazı nasıl kılacağız?" diye sordu. Dedim istediğin gibi kıl. Bir şey eğer Kitapta yazıyorsa demek ki o konuda serbestsin. Ama geleneksel biçimde de namazını kılabilirsin sorun yok. Yeter ki 2. 3. kaynakları araya sokma. O zaman bana dedi ki: "sen Arapça bilmesin Mustafa, biz Kuran'ı anlayamayız" dedim o zaman anlaşılmaz bir dine ne söylediği anlaşılmaz bir Tanrı'ya mı inanalım ya da sözleri şeyhin, hadislerin süper uçan kaçan evliyaların yorumuna muhtaç bir Tanrıya mı inıyorsun dedim. Sonra senin okuduğun hadisler, tefsirler daha doğrusu kaynaklarınız hep Arapça sen Arapça bilmesin ama ne olacak şimdi, dediğim de ve âyet numarası verip bakmasını istediğimde beni dinsiz, bir ateist olmakla suçladı.

   Ayrıca o "çarpırmak" meselesini de çözemedim. Kesin eski Türk ya da Anadolu kültüründe ya da daha eski dönemlerden kalma bir inanıştır araştırmak lazım. :)

   Bu arada beni hacı-hoca sananlar olabilir. Değilim arkadaş. Dindar da değilim. Bu sıfatların hiç birini kabul etmiyorum. Sadece insanım. Özgür inancı olan bir insanım.

   Sil
  2. Velev ki dinsiz bir ateist de olabilirdin. Ben agnostik oluyorum mesela ama Kuran'ı bilmediğim anlamına gelmiyor. Tamam hafız değilim ama okudum. Hatta onların genellikle referans aldıkları Buhari'yi, Müslim'i, On İki İmamın eserlerini, Muvatta'yı da okudum. Nahl Suresi 89'da mesela her şeyi açıklayıcı bir kitap olarak indirildiğini söylüyor Kuran (Arapçası: nezzelnâ aleykel kitâbe tibyânen li kulli şey’in :) ) Yine Enam suresinde detaylı ve tamamlandığında bahseder. Ankebut Suresi 51'de ise ''Kendilerine okunan kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmedi mi?'' diyor. Kuran öyle anlaşılamaz diyenlere de Yasin Suresi 69 cevap veriyor. Okumak zor değil, herhangi bir zararı da olmaz ama öyle işte.

   Sil
  3. Zaten inanmak mesele değil. İnsanlar neye inandığını bilmiyor. Bir inancı incelemek için illa koyu fanatik olmak gerekmez. Maalesef o âyetleri kimse okumaz ve inanmaz. Çünkü alimleri ve diger kaynakları daha gecerlidir. Yani kendi inançları ile celişiyorlar.

   Bir de İlmihali kitaplarındaki kurallar var ki yani günlük yaşama ait her şeyi din adına kurallaştırıp sevap haram üretmişler. Örneğin bu yazıyı sol elimde yazıyorum bu günah, tuvalete gireceğim içecek günah illa alaturka tuvalet olacak. Say say bitmez. Yani insanlar inançlarında bir yenilik yapmak zorundalar.

   Sil

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.