idefix Güvenilir mi? ve Sabit Fikir Dergisi Rezaletiİdefix ve Sabit Fikir Dergisi

idefix zaman zaman kitap aldığım online bir internet sitesi. Daha önce iki yazımda idefix ile ilgili gözlemlerimi yazmıştım. Bu yazılara da bakabilirsiniz. Güvenlik ve teslimat; iade ve müşteri memnuniyeti ile ilgili yazılarım için

İlk yazı için (Kitapyurdu, İdefix, D&R ve Kitapzen) karşılaştırması için tıklayın
2. Yazı: Kitapyurdu ve İdefix karşılaştırması için tıklayın

Burada bahsetmek istediğim kitaplar yanında hediye olarak gelen Sabit Fikir Dergisi hakkında olacak. Özellikle şimdiye kadar yaptığım alışverişlerde ısrarla bu dergi hiç gönderilmedi ve Haziran 2014 siparişimde gönderildi çünkü Gezi ile ilgli bir kapak ve bir yazı ve amaç belli: propaganda.

Sabit Fikir dergisinde Doğan Grubu neye hizmet ettiğini bir defa daha gösterdi. Sabit Fikir Dergisi, Gezi'den Sonra Edebiyat başlıklı yazıda Gezi olaylarını öven hatta teşvik eden yazılar ile kitap ve kültüre hizmet etmek yerine, siyasete hizmet ettiğini kanıtlamış oldu. 
Bunu da edebiyat olarak bize süsleyip sunmaya çalıştı. 

Paçavra edebiyatı bu. Yakıp yıkmak, yağmalamak, suçsuz insanların olduğu otobüsleri kundaklamak, esnafın malını talan etmek edebiyatsa evet sizin bir Gezi edebiyatınız var. Edebiyat her şeyden önce incelik ister; adı üstünde edep ister. Üstteki fotoğrafta yazanlar tamamen siyaset ve tamamen demagoji. Ve idefix maalesef ki hiç göndermediği dergiyi kasıtlı olarak propaganda amaçlı gönderdi.

Edebiyat adı altında siyasete hizmet etmek ve edebiyatı tekelleştirmek hiç de iyi bir şey değil. Edebiyatın siyasete alet olması kabul edilemez... Edebiyat nezakettir, edebiyat kaos kargaşa değildir. Edebiyattan elinizi lütfen çekin.

Sonra hatırlar mısınız? Gazi Atatürk'ün duvarlarımızın baş köşesine astığımız o vakarlı fotoğrafını ve baş tacımız olan onurlu bayrağımızın terör örgütü paçavraları ve terör örgütü liderleri ile yanyana getirildiği o kabul edilemez görüntülerden sonra şimdi de sıra edebyata geldi. Bu ülkenin değerlerini kimse çamurla sıvayamaz, bu bir gerçek.

Ağaç bahene
Edebiyat bahane
Yakmak, yıkmak, talan etmek şahane...

Mustafa Sönmez ©
17 Haziran 2014, İstanbul

idefix Güvenilir mi? ve Sabit Fikir Dergisi Rezaleti idefix Güvenilir mi? ve Sabit Fikir Dergisi Rezaleti Reviewed by SNMZ on Haziran 17, 2014 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.