Aşk Sayıklamaları

Aşk Acısı


Aşkın Sıfır Noktasındayım
 
ruha huzur veriyor okunan ikindi ezanı.
karışık sokaklarda insanlar akıyor.
insan neden kendini terk edilmiş hisseder ki!
bak o ilahi çağrı gel diyor
yalnız değilsin ben buradayım diyor,
yüzlerce nefes ile bağırıyor…
sonra bu insan kalabalığının arasında
yalnızlık da nereden çıktı.

Aldığım nefesle, dinlediğim müzikle arkadaşım. Gördüğüm manzaralarla, çözdüğüm hayata dair ince ayrıntılarla arkadaşım, dostum… Her şeyi, kalbimi yıkan kanatan her şeyi terk edince anladım ki yalnız değilim. O zaman yeni yeni dostlar buldum kalbimde.

Bir defa ayrılığı tadanın kalbini bir daha yakamazmış ayrılık, yangınlar artık uğramazmış o kalbe. Aşkın sıfır noktasındayım. Ne ayrılığa ne de kavuşmaya; ne sevmeye ne de sevgiden nefret etmeye yakınım. Ne ağlamaya ne de gülmeye yakınım.
 
Artık içimde beni yakmayan, gözyaşlarımı akıtmayan bir sevda var. Her saniyedebelalı bir aşkın adını anmak, yollar boyunca koşmak, umutlar boyunca hayallerden hayallere koşmak; ne seni ne de aşkı getirdi bana. Şimdi içimdeki aşkın en temiz, en saf, el değmemiş temiz çehresi ile aynı şehri bu güzel İstanbul’u paylaşıyorum.

Aşka ulaşmanın ardında kirli bir perdeymişsin ki aşkımın renklerini grileştin; sonra da simsiyah oldu bütün renkler. Sana koşmayı bırakınca anladım ki aşk sen değilmişsin. Sana koşmayı bırakınca, seni zamanın her anında aramayı bırakınca buldum kendimi, buldum içimdeki “ben”i içimdeki “sen”i. Sen ki nereden bileceksin sevmenin ne olduğunu…

Artık aşkın sıfır noktasındayım. Hiçbir şeye taraf değilim. Ama aşkla dolu bir dünyada yaşarım…

Mustafa Sönmez ©
İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İznim olmadan alıntı yapılamaz.
Aşk Sayıklamaları Aşk Sayıklamaları Reviewed by SNMZ on Temmuz 29, 2013 Rating: 5

2 yorum:

  1. Genç bir yaşta olağanın dışında özenle seçilmiş sözcükler; derin, düşündüren cümleler olarak akmış kaleminizden.. ilerde bunun artarak devam etmesini dilerim Allah'tan.

    YanıtlaSil

Gmail hesabın ile yorum yazabilirsin. Yorumlama biçinden "Google"ı seç. Ayrıca saçma sapan reklam bağlantıları atmayın, "kabak tadı verdiniz" :) Bunun dışında sansürsüz her yorumu yayınlarım. Tabii ki yazarken vereceğim cevabı da düşün Hahahaasdfgh

Blogger tarafından desteklenmektedir.